" /> زگیل تناسلی چیست؟ - دکتر ریحانه رمضانی نژاد-دکتر متخصص زنان ،زایمان ،زیبایی زنان و نازایی در تهرانپارس-تهران
آدرس : تهران پارس 09904162293 02176710465 drramzannezhad
انتخاب صفحه
جهت مشاوره و گرفتن نوبت با شماره های زیر تماس بگیرید

تلفن:۰۲۱۷۶۷۱۰۴۶۵
موبایل:۰۹۹۰۴۱۶۲۲۹۳

زگیل تناسلی بعلت عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی به وجود می‌آید (ویروس HPV از ویروس‌های DNAدار). ضایعات جلدی پاپول مانند دستگاه تناسلی که خوش‌خیم هستند به رنگ صورتی مایل به گوشتی که درغالب موارد، بعد از طی حداکثر ۱۸ الی ۲۴ ماه، بدون اعمال هیچ روش درمانی، به خودی خود محو می شوند.

این بیماری  معمولاً از راه جنسی منتقل می‌شود (تماس پوست با پوست آلوده). تیپ‌های ۶ و ۱۱ این ویروس مسئول ۹۰٪ موارد کوندیلوما هستند. درمان معمول از بین بردن ضایعات با روشهایی مانند لیزر CO۲، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید می‌باشد. میزان عود ضایعات بالاست. اینترفرون آلفا نیز در درمان بکار می‌رود. درمان انجماد ضایعات با نیتروژن مایع یا کرایوتراپی ( فریز) در گذشته اولین و بهترین گزینه درمانی بوده است .ولی با پیشرفت تکنولوژی  و ظهور لیزرهای درمانی دیگر بهترین راه درمان شناخته نمیشود . درمان با لیزر قطعی تر موثرتر و با احتمال عود کمتر همراه است.از داروهای موضعی برای درمان میتوان به کرم ایمیکویمود و اسید تری کلرو استیک اسید ،پودوفیلین و پودوفیلوکس نام برد.این داروها میتواند همراه با سوختگی ناحیه و یا عدم پاسخ به درمان و یا لزوم انجام چندین جلسه پیاپی درمان باشد .

لیزر مونالیزاتاچ در حال حاضر بهترین و موثرترین و قطعی ترین راه درمان است که طی یک جلسه تمام ضایعات را برطرف میسازد.

انجام تست پاپ اسمیر تین پرب PAP SMEAR THIN PREP در محیط مایع جهت تمامی زنان دارای زگیل تناسلی به منظور کشف ضایعات بدخیمی احتمالی ناشی از ویروس اچ پی وی ، و نیز تعیین نوع ویروس HPV توسط متخصص زنان اکیداً توصیه می شود زیرا ویروس عامل بیماری زگیل تناسلی می تواند عامل سرطان دهانه رحم ( سرویکس ) و واژن و ولو ( فرج ) و الت تناسلی مردان و حنجره ( در صورت داشتن ارتباط دهانی ) شود.البته همه موارد بالا ثابت نشده است و ارتباط مستقیمی گزارش نشده و بیشتر همراهی ذکر شده است.

واکسن زگیل تناسلی بنام گارداسیل Gardasil سبب پیشگیری از ابتلا به انواعی از ویروس که عامل زگیل تناسلی و سرطان هستند شده و امروزه تزریق آن به تمامی دختران از سن ۹ تا ۲۶ سال و پسران از سن ۱۲ تا ۲۶ سال توصیه می شود.

درغالب موارد، زگیلهای تناسلی، بعد از طی حداکثر ۱۸ الی ۲۴ ماه، بدون اعمال هیچ روش درمانی، به خودی خود محو می شوند. اما طی این مدت احتمال انتقال به شریک جنسی بیمار وجود دارد و تا زمان رفع کامل ضایعات تناسلی این احتمال مرتفع نمی شود.

لازم است حتماً برای معاینه و مشاوره و اطلاع از جدیدترین کشفیات در این رابطه و درمان صوری به متخصص مراجعه شود. برای معالجه زگیل تناسلی بهترین راه لیزر و در درجه بعد فریز کردن یا منجمد کردن است. داروهایی هم مثل پدوفیلین و پدوفیلوکس و ایمیکویمود وجود دارند که بصورت موضعی مصرف میشوند ولی اثر بخشی کمتری دارند ،میزان عود در آنها بالاتر است و بعضی قبمتهای بالایی دارند و باید ماهها استفاده شوند.

ما رفع ضایعات زگیل تناسلی یا وارت ژنیتال در مطب و تنها در یک جلسه توسط لیزر مونالیزاتاچ انجام میدهیم تا از مزایای درمانی این تکنولوژی بهره مند شوید .

برای دیدن فیلمهای بیشتر و توضیحات تکمیلی به اینستاگرام مراجعه کنید

برای آشنایی با ویروس HPV اینجا کلیک کنید.

lo-ne

دکتر ریحانه رمضانی نژاد-دکتر زنان ،زایمان


مجهزترین مرکز درمانی و زیبایی واژینال در شرق تهران

لیزرمونالیزا تاچ، RF واژینال (هیگز)

کربوکسی تراپی و اوزون تراپی

دستگاه ED plasma , DBD plasma
دریافت نوبت

www.drramezaninezhad.com

۰۲۱۷۶۷۱۰۴۶۵
۰۹۹۰۴۱۶۲۲۹۳

drramezaninezhad

تهران- فلکه ی دوم تهرانپارس- خ جشنواره- بین چهارراه سید الشهدا و خ سجده ای- روبروی داروخانه ی دکتر بحرینی– پلاک ۲۴۸- طبقه ۴- واحد ۱۱

Call Now Button