پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت و انواع آن 

پرده بکارت مخصوص دوشیزگان و دختران باکره است که دراولین رابطه جنسی از بین می رود و بدنبال آن معمولا خون جاری می گردد. این پرده، غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده. در طول نخستین مراحل رشد جنینی،واژن بصورت یک بافت توپر است و در روند تکامل بخشی ازبافت داخلی آن آترزی پیدا کرده  و از بین میرود و در آن یک لوله توخالی ایجاد میشود که همان واژن است آخرین قسمت از این بافت که از بین میرود در همان محل پرده بکارت قرار دارد و براساس میزان آترزی ، پرده بکارت انواع مختلفی پیدا میکند.پس شکل آن در هر فرد از دوره جنینی تعیین میشود. این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور ناکامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزادی پرده بکارت بدون سوراخ داشته باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی مشکلات عمده ایجاد میکند. بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

آناتومی بکارت:

پرده بکارت به صورت یک غشای مخاطی است که در ورودی واژن قرار گرفته و مخصوص دوشیزگان و دختران باکره می باشد که در نخستین رابطه جنسی از بین می رود و بعد از این اتفاق معمولا خون جاری می شود.پرده بکارت، پرده ای است غشایی که تمام یا قسمتی از دهانه واژن را پوشانده است.

در طول اولین مراحل رشد جنینی، واژن به صورت یک بافت تو پر است و در روند تکامل بخشی از بافت داخلی آن آترزی پیدا کرده  و از بین برده می شود و در آن یک لوله توخالی به وجود می آید که به آن واژن گفته می شود.آخرین قسمت از این بافت که از بین رفته، در محل پرده بکارت جای گرفته است و پرده بکارت بر اساس میزان آترزی دارای انواع مختلفی است. اما در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل شکل نگیرد، باعث می شود بعضی زنان به طور مادرزادی دارای پرده بکارت بدون سوراخ باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی موجب بروز مشکلات خیلی زیادی می شود.

شمار زیادی از افراد تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. اما خیر اینگونه نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.محل قرارگیری پرده بکارت حدود ۲ سانتی متر داخل تر نسبت به پوست ناحیه تناسلی است و به خاطر همین دلیل است که هنگام  تماس های سطحی ناحیه ژنیتال امکان آسیب پرده بکارت وجود ندارد و تنها عاملی که سبب پارگی بکارت می شود، دخول جسم خارجی به واژن است.

تشخيص پارگي بكارت

تشخیص پارگی یا سلامت بکارت لزوما باید توسط متخصص زنان انجام شود. برای تشخیص نیاز است که معاینه در پوزیشن (وضیعت) خاصی انجام شود. با توجه به انواع مختلف پرده بکارت و تنوع آن در افراد مختلف گاها تشخیص حتی برای متخصص زنان هم دشوار است و فقط افرادی قادر به تشخیص صحیح هستند که در این زمینه تجربه زیادی داشته باشند. پس افراد عادی نمی توانند با معاینه خودشان متوجه سلامت یا آسیب بکارت شوند.
در مورد زمان پارگی پرده بکارت به نظر می رسد که هر چه زودتر پس از آسیب برای معاینه مراجعه شود تشخیص بهتر خواهد بود اما معمولا تا حدود ۲-۱ هفته از اولین آسیب یا پارگی پرده می توان زمان تقریبی پاره شدن یا آسیب هایمن را تخمین زد اما اگر بیشتر از این مدت از آسیب اولیه گذشته باشد، با توجه به اینکه زخم، کبودی و هماتوم در اطراف محل آسیب از بین می رود تشخیص ناممکن است.
پرده بکارت موقع پارگی درد چندانی ندارد چون فقط یک بافت مخاطی نازک است که گیرنده درد بسیار کمی دارد. اما دردی که افراد در حین اولین رابطه جنسی یا دخول هر جسمی به واژن احساس می کنند بیشتر ناشی از فشاری است که به بافت ها یا کانال واژن وارد می شود و این فشار می تواند برای فرد دردناک باشد. همچنین انقباض عضلات دیواره های واژن حین دخول سبب فشار بیشتر و درد می شود. بعضی خانم ها از سوزش یا درد سوزشی در حین اولین رابطه جنسی صحبت می کنند‌. در این موارد هم عامل سوزش، زخم در خود پرده بکارت نیست. بلکه اغلب در این افراد پارگی خفیف در پوست ناحیه تناسلی و محل ورودی واژن (بافت مخاطی و پوستی که جلوتر از پرده بکارت قرار گرفته) سبب احساس سوزش می شود.
موارد بسیاری از دختران مراجعه می کنند که به دنبال آسیب سطحی پوست یا تماس های سطحی ناحیه تناسلی، دچار سوزش و کمی خونریزی شده اند و برای بررسی بکارت مراجعه می کنند و در این افراد پارگی هایی در پرینه (پوست مدخل واژن) وجود دارد که هم سوزش و هم خونریزی مختصر ایجاد می کند.

پاره شدن پرده بکارت

البته مشخص است که اگر جسمی وارد واژن شده باشد پرده بکارت هم آسیب دیده است. یعنی ممکن است در فردی هم پارگی پوست که سبب سوزش می شود ایجاد شود، هم پارگی پرده بکارت. خونریزی ناشی از پرده بکارت ممکن است خیلی شدید یا خیلی کم باشد و گاها ممکن است اصلا خونریزی وجود نداشته باشد.
با اینکه گفته می شود پارگی پرده ارتجاعی همراه با خونریزی نیست، اما ممکن است خونریزی در مواردی اتفاق بیفتد. حلقه بکارت می تواند قطر کم یا زیاد داشته باشد که از محل وسط پاره می شود. اگر این آسیب یا خراش در حدی باشد که به دیواره واژن برسد، به محل نفوذ عروق خونی (رگ های خونی) وارد شده و به دنبال پارگی این مویرگ ها خونریزی رخ می دهد. اما اگر آسیب به محل عبور رگ ها نرسد، خونریزی اتفاق نمی افتد.

تشخیص اینکه خانمی رابطه جنسی داشته یا خیر فقط با بررسی پرده بکارت یا هایمن نیست. چون در بعضی افراد که پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد و پارگی اتفاق نمی افتد، با توجه به شلی بافت های ناحیه تناسلی، تغییرات پوستی ناحیه وستیبول ( مدخل واژن) و پرینه (پوست بیرون واژن)، بررسی و معاینه چین های داخل واژن (عمیق بودن یا صاف شدن چین خوردگی ها)، شلی بافت های داخل واژن که از مدخل واژن قابل رویت هستند، می توان وجود رابطه جنسی در گذشته را تشخیص داد. مشخص است که این تغییرات با یک بار دخول و نزدیکی اتفاق نمی افتد و در افرادی با پرده ارتجاعی که پارگی مختصر بوده باشد و به عروق خونی نرسیده باشد و یا پارگی واضحی اتفاق نیفتاده باشد و این اتفاق فقط یکبار در گذشته رخ داده باشد، قابل تشخیص نخواهد بود.

 

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

ارتجاعی

پرده ارتجاعی، پرده ای است که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع می باشد و در زمان ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچگونه خونریزی بعد از آن مشاهده نمی شود یا اگر هم دیده شود خونریزی بسیار مختصر است و معمولا برای خود فرد قابل تشخیص نیست.

حلقوی

سوراخ درون این نوع پرده بکارت کاملا شکل حلقوی یا هلالی دارد و پارگی آن بعد از رابطه جنسی کاملا واضح و قابل تشخیص است اغلب بعد از آن خونریزی مشاهده می شود.

 غربالی (سوراخ سوراخ و یا مشبک) 

این نوع پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده است، ولی سطح آن سوراخ سوراخ می باشد. خون قاعدگی از منافذ آن خارج می شود. این نوع پرده بکارت هم بعد از رابطه جنسی پاره می شود و دارای خونریزی است.

بدون منفذ یا مسدود 
این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.پس از بلوغ و شروع خونریزی قاعدگی به دلیل عدم امکان خروج خون و تجمع خون در رحم و واژن موجب بروز مشکلاتی می شود و نیازمند انجام جراحی برای ایجاد راه خروج خون است.

 

عوامل مؤثر در پاره شدن پرده مهبل

برخی فعالیت‌ها می‌تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده مهبل شود از جمله:

 • رابطه جنسی همراه با دخول آلت
 • ورود شیء خارجی به داخل مهبل مانند انگشت یا…
 • آسیب شیئ نوک تیز به ورودی واژن

نکته مهم اینکه دوچرخه سواری، اسب سواری ،پریدن از بلندی،شیرجه زدن در آب، ورزش سنگین،افتادن روی جسم غیر نوک تیز وبرنده و فعالیتهایی از این دست به هیچوجه سبب پارگی پرده بکارت نمیشوند.

اهمیت پرده بکارت

در بعضی فرهنگها این مسئله خیلی اهمیت دارد که دختر به هنگام ازدواج باکره بوده و پرده بکارت داشته باشد. دراین جوامع، پرده بدین معنی ست که وی قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته است

هر چند که، پرده بکارت نشانه ضعیفی برای بکارت واقعی است، زیرا برخی زنان، این پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسی بر اثر خودارضائی، استفاده از تامپون در موارد خونریزی قاعدگی، یا فعالیتهای غیر جنسی (مثل برخی حوادث ) از دست می دهند.

در این جوامع غالبا خونریزی در شب عروسی دلیلی بر باکره بودن فرد محسوب میشود. در صورتیکه این نظریه توسط اطلاعات پزشکی رد شده زیرا همانطور که گفته شد با توجه به انواع مختلف پرده بکارت ب، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد یا بسیار مختصر در حد غیر قابل تشخیص باشد.

علاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول واژینال نیست.به همین دلیل وجود یا عدم وجود پرده بکارت، همیشه نمی تواند مدرک معتبری برای تعیین باکرگی شخص باشد. البته، اینکه نگرش باکره پسند مردان به خصوص در ایران است،در حالیکه غالبا خود، پیش از ازدواج، ارتباط جنسی دارند.

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن

چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟

گذشته از موارد ارتجاعی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتیکه زن در هنگام سکس، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت.

اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند حرکات ناگهانی یا خشن هنگام دخول سبب خونریزی زیاد و درد خواهد داشت.

 

بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند زن قبلا سکس داشته یا نه، چنین نیست.چون پرده بکارت انواع مختلف دارد و همچنین میزان شلی یا سفتی عضلات کف لگن در افراد مختلف بدلایل ژنتیک یا ورزش یا نوع فعالیتها متفاوت است.

از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام سکس فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن، درد و خونریزی می شوند.

در صورتیکه، اگر زن هنگام سکس آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

پارگی پرده بکارت چگونه اتفاق می افتد؟

پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از آن ایجاد شود. در پرده بکارت معمولا1 تا 3 پارگی بوجود می آید. پارگی ها معمولا از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده می شوند. در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود. خونریزی پرده بکارت بصورت خون روشن مانند خونریزی از یک زخم تازه است.

لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود و این موارد به راحتی توسط پزشک قابل تشخیص است.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و امکان تعیین زمان پارگی پرده وجود ندارد مگر در مراجع پزشکی قانونی. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

 

معاینه پرده بکارت

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد. پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد. برای معاینه پرده بکارت باید لابیاهای بزرگ  کاملا با  باز و پرده را معاینه شود.و این کار فقط با معاینه توسط پزشک امکانپذیر است و بعلت عدم شناخت دقیق آناتومی ناحیه تناسلی امکان این معاینه توسط خود فرد با آینه یا با گرفتن عکس نخواهد بود. پس لازم است برای رفع هرگونه شک یا بررسی پرده بکارت به پزشک جراح و متخصص زنان برای معاینه مراجعه شود.

ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت

پارگی پرده بکارت در اثر شرایط مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. رابطه جنسی و ورود آلت تناسلی به واژن، ورود انگشت به واژن در هنگام تحریک یا خارش ناحیه تناسلی در موارد عفونت و یا وارد شدن هر جسم دیگری به واژن سبب پارگی هایمن یا پرده بکارت می شود. اعمالی از قبیل افتادن از درخت یا پله یا دوچرخه، دوچرخه سواری، سوارکاری، ضربه به ناحیه ژنیتال حین ورزش های رزمی به هیچ وجه سبب پارگی پرده بکارت نمی شوند. ضربه هایی مثل ضربه حین لگد خوردن در مشاجره ها، ضربه با مشت یا افتادن روی جسم سفت هم سبب پارگی نمی شود مگر در مواردی که ضربه با وسیله ای برنده باشد که سبب پارگی ناحیه تناسلی همراه با پاره شدن پرده بکارت و ورود آن جسم تیز به واژن همراه باشد.

همان طور که گفتیم تشخیص زمان پارگی پرده بکارت نهایتا طی ۱ هفته از پارگی و آسیب امکان پذیر است و اگر بیشتر از این مدت از پارگی گذشته باشد، امکان تشخیص زمان آسیب وجود ندارد.
ترمیم پارگی پرده بکارت به صورت خود به خود اتفاق نمی افتد حتی اگر دخول فقط یک بار اتفاق افتاده باشد و مدت زمان طولانی از آن گذشته باشد. بنابراین اگر شخص یکبار رابطه جنسی یا آسیب پرده بکارت حتی در سالهای قبل داشته باشد باز هم در معاینه پارگی مشخص است و به صورت خود به خود ترمیم نمی شود. در مواردی که پارگی خفیف باشد و صرفا پارگی در پرده هایمن باشد و آسیب و جراحتی در واژن نباشد، قبل از تشکیل اسکار امکان ترمیم با جراحی وجود دارد اما اگر تعداد دفعات دخول زیاد باشد حتی اگر مدت زمان طولانی از آخرین رابطه جنسی یا دخول گذشته باشد امکان ترمیم مناسب بافت پرده هایمن وجود ندارد.
این ترمیم فقط به صورت جراحی قابل انجام است و در افرادی که پارگی در اثر تجاوز یا به صورت اتفاقی مثلا آسیب با جسم برنده در اثر افتادن بر روی جسم تیز ایجاد شده باشد، می تواند انجام شده و مورد پذیرش باشد. علت پذیرش آن هم این است که در صورت عدم ترمیم، عسر و حرج برای فرد و خانواده، در خطر افتادن آبروی فرد و قتل های ناموسی و خانوادگی و همین طور رواج فحشا در جامعه رخ می دهد. روشهایی که در مجامع غیر علمی در این مورد توصیه می شود با عناوین کاشت بکارت، گذاشتن کیسه خون و پیوند پرده کاملا مردود و عملی شیادانه است.
باید بدانید در مواردی که برقراری رابطه جنسی مدت طولانی اتفاق افتاده باشد، امکان انجام ترمیم مناسب پرده بکارت وجود ندارد. گاها خانوم های متاهلی مراجعه می کنند و تقاضای داشتن مجدد بکارت برای رابطه جنسی با همسرانشان دارند و ذکر می کنند که این درخواست از جانب همسر ایشان بوده است. با توجه به مواردی که گفتیم امکان ترمیم پرده در این شرایط وجود ندارد و در صورت احساس باز بودن ورودی واژن و برای افزایش رضایت جنسی می توان جراحی هایی برای تنگی واژن مانند پرینورافی انجام داد.

سوالات متداول مراجعین عزیز

امکان تشخیص آسیب دیدگی پرده بکارت بصورت آنلاین وجود دارد؟
خیر! آسیب به پرده بکارت امری است که تنها یک متخصص زنان با معاینه حضوری میتواند متوجه آن شود و با توضیحات فرد به صورت آنلاین امکان تشخیص دقیق وجود ندارد.

چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟
گذشته از موارد ارتجاعی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتیکه زن در هنگام سکس، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند حرکات ناگهانی یا خشن هنگام دخول سبب خونریزی زیاد و درد خواهد شد.

امکان تشخیص نوع پرده بکارت توسط خود شخص وجود دارد؟
برای تشخیص نوع بکارت ابتدا لازم آناتومی پرده ی بکارت را به طور دقیق بدانیم. در ضمن برای اینکه نوع پرده را مشخص کرد با توجه به اینکه انواع متفاوتی از هایمن وجود دارد، باید انواع آن را بارها و بارها دیده باشید و بتوانید از هم تشخیص دهید. در ضمن نوع معاینه و پوزیشن به صورتی است که قابل انجام برای فرد توسط خودش نیست. پس علاوه بر تجربه و دانسته های علمی، روش معاینه هم مهم است و این باعث می شود که فرد بطور عادی نتواند نوع پرده خود را تشخیص دهد.

ورزش های سنگین و کششی همچون دورچرخه سواری و ژیمناستیک خطر پارگی بکارت را در دختران افزایش می دهند؟
همانطور که قبلا در این مورد صحبت کردیم، تنها عاملی که باعث پارگی پرده بکارت می شود،ورود جسم خارجی به داخل واژن است و با توجه به اینکه پرده بکارت روی سطح بیرونی ناحیه تناسلی نیست، پس کشیدگی های پوستی و اصطکاک ایجاد شده در اثر ورزشهایی مثل دوچرخه سواری یا ژیمناستیک یا دو و شنا تاثیری بر روی پارگی پرده ی بکارت ندارد. اما ورود هر جسمی به داخل واژن مستلزم رد شدن از پرده بکارت است و سبب پارگی آن می شود.

آیا امکان ترمیم پرده بکارت ارتجاعی بعد از زایمان وجود دارد؟
پرده ی بکارت از نوع ارتجاعی حین دخول، به علت خاصیت ارتجاعی بالا پارگی واضح ندارد ولی پس از زایمان و عبور جنین از کانال زایمانی، بقایای پرده هایمن ممکن است پاره شده و این پارگی کاملا واضح و مشخص است. اما به هیچ عنوان امکان ترمیم آن وجود ندارد. می توان با جراحی پرینورافی در ناحیه ورودی واژن تنگی ایجاد کرد یا محل پارگی زایمان را ترمیم کرد، ولی ترمیمی که دقیقا بر روی پرده بکارت انجام شود، به هیچوجه امکان پذیر نیست.

معاینات پرده بکارت بصورت غیرحضوری هم قابل انجام است؟
با توجه به اینکه برای معاینه لازم است پوزیشن خاصی داشته باشید تا پزشک بتواند دید خوبی بر روی ناحیه داشته باشد، ایده آل این است که معاینه بکارت به صورت حضوری انجام شود. گرچه اگر فرد بتواند در پوزیشن مناسب و با شرایط خاص عکس مناسب تهیه کند، شاید بتوان به صورت غیر حضوری هم نوع هایمن یا سالم بودن آن را تشخیص داد.

تفاوت خون قاعدگی با خونریزی پرده بکارت چیست؟
خون قاعدگی معمولا خونریزی تیره است و خود فرد از زمان و شدت خونریزی خود معمولا آگاهی دارد. اما خون حاصل از پارگی و خونریزی بکارت معمولا به صورت خون روشن و تازه است که البته میزان و شدت و مدت زمان آن در افراد مختلف بر اساس نوع پرده، میزان پارگی و اینکه همراه با پارگی واژن بوده باشد یا نه،متفاوت است.

جراحی زیبایی زنان سبب آسیب به پرده بکارت می شود؟
برای دانستن جواب این سوال بهتر است در ابتدا آناتومی لابیاهای مینور و پرده بکارت را مجدد بدانید.لابیاهای مینور،لبه های بیرونی واژن هستند که در سطح پوستی قرار دارد ولی پرده بکارت حدود ۲ سانتی متر داخل تر از سطح ناحیه تناسلی قرار دارد. لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) یک جراحی در سطح پوست و بر روی بافت پوستی است در حالی که پرده بکارت بافت مخاطی و در ابتدای واژن قرار دارد. بنابراین در لابیاپلاستی به هیچوجه آسیبی به پرده بکارت نمیرسد.

آیا پرده بکارت ترمیم شده در معاینه قابل تشخیص است؟
با توجه به وجود بخیه و اسکار ناشی از آن پس از جراحی های ترمیمی، در معاینه توسط پزشک، سابقه ی وجود این جراحی ها قابل تشخیص است.

آیا پس از پارگی امکان ترمیم خود به خودی پرده بکارت وجود دارد؟
در موارد بسیار نادر اگر به دنبال یک بار ضربه، خراش در پرده ایجاد شود به صورتی که پرده، بافت ضخیم و پرخونی داشته باشد و میزان پارگی سطحی و فقط در یک نقطه باشد،ممکن است پارگی به صورت خودبخود ترمیم شود. اما اگر پارگی در اثر نزدیکی و دخول کامل باشد، با توجه به اینکه پارگی در یک یا چند نقطه به طور کامل رخ می دهد، امکان ترمیم خودبخود نخواهد بود.

 در صورتی که درباره این موضوع سوال و یا ابهامی دارید می توانید آن را در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید. 

(تمامی نظرات این مطلب با نام “ناشناس” درج خواهند شد) 

 

171 دیدگاه

 • سلام
  چگونه بفهمم پرده بکارتم سالمه یا نه؟ معاینه باید انجام بشه حتما یا خود فرد هم میتونه متوجه بشه؟

  • سلام
   معاینات لازم است توسط پزشک و متخصص زنان انجام شود و امکان تشخیص توسط خود فرد وجود ندارد.

   • سلام .در همه پرده های بکارت سوراخ باید در وسط باشد؟یا اینکه ممکن است بخشی از دهانه واژن توسط پرده پوشیده باشد وبخشی باز

    • سلام
     نمونه های مختلف پرده بکارت همراه با تصویر در این صفحه قرار دارند که میتوانید ملاحظه کنید.

     • سلم خسته نباشین خانوم دکتر من چندین بار با نامزدم رابطه از پشت داشتم اما از جلو نداشتم چندین بار ب پردع بکارتم نگا کردم حلقویه نیس ی جوریه میترسم توروخدا کمکم کنین

     • سلام خانم دکتر خواهشا جواب بدید من از بچگی خود ارضائی میکردم اما نمیدونستم اسمش خودارضائیه بعدش دارم ترک میکنم الان انشاءالله
      چند وقت پیش که آخرین روزای پریودیمم بود که انجام دادم بعدش شکم درد گرفتم که چند ساعت طول کشید تا خوب بشه و دردشم شدید بود اما من خونی ندیدم خون قهوه ای بود که واس پریودیم بود اما خودارضایی من مالشی بود یعنی تا حالا هیچی حتی انگشتم وارد واژنم نکردم حالا بخاطر این شکم درد خیلی میترسم که پردم سالمه یا نه؟ لطفا جواب بدین خانوم دکتر که آیا پرده من سالمه یا خدایی نکرده آسیب دیده و پاره شده؟ آخه نمیتونم دکتر برم ممنون

   • سلام
    من دختری 18 ساله هستم در رابطه نزدیک دخول انجام شد اما به پرده بکارت نمیرسید . حدود یک دقیقه بعد از اتمام رابطه کمی خون دیدم نمیدونم دلیلش چی بود اما پرده سالم است

   • سلام تورو خدا کمکم کنید نمیدونم پردم سالمه یا نه 18سالم هست تاهالا رابطه جنسی نداشتم اصلا ولی وقتی میرم جلوی ایینه نگاه میکنم یه سوراخی اصلا واضحه که داخل همین لبه های رحمم هست نمیدونم تجربه نداشتم این چیه پرده بکارت اخه سوراخ بازه اصلا میرم جلوی اینه بازه این چیه خاهش میکنم کمکم کنید .

    • سلام تشخیص بکارت و سلامت بکارت در معاینه توسط متخصص زنان امکان پذیر هست و با تعریف نمیشه نظر داد

  • سلام
   من نوجوونم و نمی تونم واسه معاینه ی مستقیم به پیش پزشک برم ..حقیقتا وقتی که آشنا شدم با پرده ، رفتم و نگاه کردم تو آینه ..فک کنم از نوع حلقوی بود ،ولی گرد نبود که یک دایره باشه ، ظاهرش یک جوری بود ….بخدا من تا حالا نزدیکی ای نداشتم ، نمی دونم چرا وقتی که دیدم گرد نیست کلی استرس گرفتم ..
   میشه بگید که حتما باید پرده ی حلقوی مثل یک دایره باشه یا نه؟اخه از وقتی دیدم که گرد نیست و یک حوریه حالم خراب شده و می ترسم که نکنه اتفاقی واسش افتاده باشه،همین الانشم که دارم می نویسم از استرس دستام می لرزه …

   • در مطلبی که در سایت در مورد پرده بکارت درج شده
    شکل انواع بکارت اومده
    تشخیص سلامت و نوع بکارت کار متخصص زنان است و فرد عادی نمیتونه تشخیص بده
    بدون معاینه هم نمیشه در مورد نوع و سلامت بکارت نظر داد

    • بله خانم دکتر ..ولی من خیلی نگرانم ..آخه تا به حال هیچ نزدیکی ای با کسی نداشتم ولی شکل پرده ام حلقوی ای بود که دایره اش کمی نامنظم بود ، رفتم توی نت و پرده های پاره رو دیدم ، ولی پرده ام مثل اونا نبود …واقعا نگرانم ، به مادرمم نمی تونم برم بگم که بریم تا معاینه بشه چون فکر می کنه با کسی رابطه داشتم و خودمم خجالت می کشم از اینکه برم بهش بگم..اگه رفتم و معاینه شدم دکتر می تونه تشخیص بده که اگه آسیبی دیده باشه به خاطر رابطه با کسی نبوده؟اینطوری اگه در آینده بخوام با یکی ازدواج کنم دکتر میتونه اون رو از سوءتفاهم در بیاره…من از وقتی افکار منفی میاد سمتم که نکنه اتفاقی براش افتاده باشه روز و شبم شده استرس …نه شئی داخل کردم و نه با کسی رابطه داشتم ..خانم دکتر فقط می خوام بدونم که پرده ام که یک دایره اس که کمی نامنظمه دلیلی بر پارگیش میشه؟و اینکه خود دکتر می تونه تشخیص بده که اگه آسیب دیده باشه با رابطع با کسی نبوده ؟خواهش می کنم ی اطلاعاتی بدید که از نگرانی در بیام..همین😟

     • تشخیص بکارت کار متخصص هست و با تعریف و مدل سازی و … نمیشه نظر داد

    • من نوجوونیم و نمیتونم پیش پزشک برم ولی یکبار انگشت فرو بردم توی واژنم از سر کنجکاوی و همون شب خون دیدم اما بعدش پریود شدم همون شب. خیلی میترسم که پرده بکارت آسیب دیده باشه

     • همانطور که در مطلب نوشتیم هر چیزی وارد وشد پرده آسیب میبینه و باید معاینه حضوری انجام شود تا تشخیص دقیق انجام شود

    • سلام من با نامزدم رابطه داشتم وایشون از پشت دوتا ضربه محکم به دهانه واژنم زد اصلا داخل نشد ولی بعدش خون ریزی شدیدی کردم هنوز بعد ۱۱ساعت خون ریزی بند نیومده تا کی ادامه داره خون ریزی ؟ و تا چند روز خون ریزی ادامه داشته باشه نگران کننده است؟

     • سلام خانم دكتر
      دختر ٤٠ ساله هستم
      به تازگي خواستم رابطه جنسي برقرار كنم
      اما از شدت سوزش و درد پشيمون شدم
      اصلا تحمل ورود رو ندارم
      چكار كنم؟
      لطفا راهنمايي كنيد

   • سلام من چند ماه درگیر خود ارضای بودم و ترک کردم امایادنه آخرین بار در اولین روز قاعدگیم خود ارضایی مالشی داشتم…راستش اون موقع اطلاعات دقیقی از پرده هایمن نداشتم ولی هیچ وقت عمودی چیزی رو وارد واژن نکردم…
    بعد از اینکه اطلاعات بیشتری درمورد هایمن کسب کردم بسیار مضطرب و نگران شدم.‌‌..
    با مطالعه مقالات مختلف و تحقیق زیاد و همون طور که خودتان فرمودید ظاهرا این عمل باعث پارگی نمیشه…امانکته ای که منو نگران میکنه اینه که تا قبل از ابتلا به این بیماری مرگبار(خودارضایی)همیشه قطعه کوچک گوشتی مشاهده میکردم که از واژنم خارجه …اما حالا دیگه نمی‌بینمش…با اینکه بارها از پزشکان مختلف شنیدم که با مالش واژن اتفاقی برای پرده نمیوفته امت بازم دلم راضی نمیشه… خیلی استرس دارم خانم دکتر…خیلی…خیلی…میترسم به پزشک مراجعه کنم..از اینکه جای خصوصیمو در معرض نمایش شخص دیگری قرار دهم میترسم..از رفتاری که از پزشک سر میزنه میترسم…از پاسخی که قراره بشنوم میترسم…ایا ممکنه قسمتی از پرده خارج از واژن واقع باشه و با مالش کشیده شده و پاره شده باشه؟؟؟
    خواهش میکنم پاسخگو باشید…

    • بدون معاینه نمیشه نظری دارد
     و به هر حال برای بررسی سلامتی شما در تمام طول زندگی به عنوان یک خانم حداقل سالی یکبار باید به متخصص زنان برای معاینه مراجعه کنید
     پس با این موضوع کنار بیاین و معاینه برید تا جواب قطعی بگیرید

     • سلام مجدد..کاملا حق باشماست..
      میدونم که بایستی به پزشک اعتماد کنم و نباید انتظار داشته باشم که بدون معاینه پاسخی قطعی از شما بشنوم اما لطفا به من بگید که اصلا این امکان وجود داره که قسمتی از پرده خارج از واژن واقع باشه و با مالش دچار کشیدگی و پارگی بشه..؟؟؟یعنی تا بحال با چنین موردی برخوردید یا ازنظر علمی ممکنه؟؟
      لطفا…!!

 • آسیب به بکارت حتما همراه خونریزی هست یا نه؟ یعنی می شود خونریزی نداشته باشیم اما پرده بکارت آسیب دیده باشد؟

  • سلام
   خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت ممکن است خیلی شدید و یا خیلی محدود باشد. گاها این پارگی ممکن است بدون خونریزی اتفاق بیوفتد. برای اطلاع از آسیب دیدگی پرده بکارت، لازم است به پزشک و یا متخصص زنان مراجعه کنید.

   • سلام دکتر وقت به خیر… من وقتی 13،14 سالم بود یه بار که پریود شدم اونقدر درد داشتم که نمیتونستم حتی راه برم و فقط یه جا افتاده بودم کلی داروی گیاهی خوردم و بعد بهتر شدم وقتی رفتم دسشویی یه تیکه خیلی بزرگ که فکرشم نمیکنید لخته و خون سفت ازم اومد که فکر کردم یه تیکه گوشته ازم کنده شده اخه اصلا شلیه خون قاعدگی نبود میاد منم کشیدم ک کنده شد افتاد… با این قضیه امکان داره پرده من اسیب دیده باشه؟ خیلی نگرانم دکتر لطفا راهنماییم کنید

  • خیر همانطور که در متن نوشتیم و در ویدئوها گفتیم پاره گی بکارت لزومان همراه با خون ریزی نیست و در هر فرد با توجه به واکنش بدنی و نوع بکارتش ممکنه خون ریزی باشه ممکنه نباشه

 • ترمیم پرده بکارت به صورت بی حسی انجام می شود و یا بیهوشی و جراحی در اتاق عمل؟

  • سلام
   ترمیم پرده بکارت آسیب دیده به صورت عمل سرپایی و بوسیله بی حسی موضعی انجام می شود.

   • سلام ببخشید من دوستم با فشار آب داخل حمام خود ارضایی میگرد قبلا با آب پارگی ممکنه؟

  • سلام من توی دوران پریودی ازعقب بانامزدم رابطه داشتم ولی مطمعنم ازجلو هیچ رابطه ای نبوده الان نزدیک دوهفتس خونریزیم بندنمیاد چیکارکنم خیلی میترسم

   • سلام
    حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام شود.

 • سلام
  ایا قتی پرده بکارت پاره میشه یه درد هایی مثل تیر کشیرن در مثانه ابجاد میشه یا نه؟

  • درد برای همه یکسان نیست، ممکنه برای یکی درد باشه برای یکی نباشه

 • من فقط یکبار از سر کنجکاوی انگشتم رو فرو بردم توی واژن و همون شب خون دیدم ولی بعدش پریود شدم

  • سلام من یه بار واژنم رو مالش دادم .نیم ساعت بعدش لک خیلی خیلی کمرنگ دیدم چون نزدیک به زمان پریودیمه فک میکنم برای اون باشه ولی صبحش هیچ اصری نبود ب نظر شما ب خاطر پردمه؟ ولی اصلا هیچی وارد خودم نکردم رابطه ام نداشتم .لطفا جواب بدید

   • در مورد دلایل پارگی بکارت در هیمن مطلب صحبت شده
    اگر شک دراید مراجعه کنید متخصص زنان

  • سلام خانم دکتر
   من چندسالی بایه نفردرارتباط بودم میخواستیم ازدواج کنیم اماخانواده هامون راضی نمیشن یعنی به هیچ نحوی راضی نمیشن
   راستش من باهاش رابطه داشتم توی اولین رابطه خونریزی نداشتم اماخیلی دردداشتم خودش گفت احتمالابکارتت ارتجاعی بودکه خونریزی نداشتی بعدشم یه چندباردیگه باهم رابطه داشتیم ولی الان دیگه یه دوسالی میشه که رابطه جنسی نداریم
   حالامن یه خاستگاردارم خانوادم میگن بایدباهاش ازدواج کنم
   اگه بکارت من ارتجاعی باشه بااینکه دوسالم هست دیگه رابطه نداشتم بازم قابل تشخیص هست که دخولی صورت گرفته یانه
   توروخداواضح جوابموبدید
   راستش من توبچگی هم ازسرنادونی دوسه بارانگشت کردم ولی خونی نیومدچندسال بعدش رفتم پیش دکترگفت بکارتت سالمه
   حالامیخوام بدونم بعددوسال بازم قابل تشخیصه که دخول صورت گرفته؟

   • هر چیزی به هر دلیلی وارد واژن شود پردا آسیب میبینه و هیچ بکارتی خود به خود ترمیم نمیشه . شما باید برای بررسی دقیق به متخصص زنان مراجعه کنید

 • سلام دکترببخشیدمن چندبارقبلاخودارضایی کردم وبه واژنم وقسمت پردم فشارتقریبازیادواردمیکردم ولی مستقیماچیزی داخل پردم فرونبردم که ردبشه یعنی پردم پاره شده؟امکان اینم برام وجودنداره که به متخصص مراجعه کنم توروخداکمکم کنیددارم دیونه میشم میترسم ازدواج هم بکنم بخاطراین مسئله

  • سلام
   معاینه بکارت تنها به صورت حضوری امکان پذیر است و امکان نظر دادن بدون معاینه وجود ندارد.

 • سلام من ۱۵ سالمه و نزدیک دو ماه پیش برای اولین بار خودارضایی مالشی داشتم بعد اون دیگه هرگز این کار و انجام ندادم چون قبلا نمیدونستم این کار خودارضایی هستش هیچ خونی هم مشاهده نکردم ولی درد و سوزش داشتم حتی تا الان به مادرم گفتم که درد دارم به پزشک مامایی مراجعه کردم تو صندلی مخصوص خوابیدم و پاهام رو باز کردم و روی همون دو پایه گزاشتم ولی نمی‌دونم پزشک مامایی پردم رو چک کرد یا نه ولی بهم گفت هیچیم نیست و فقط کمی عفونت دارم و دارو داد که مصرف کنم یکم هم احساس شلی میکردم که الان بهترم الان سوال من اینه که من که خود ارضایی مالشی انجام دادم و هیچ خونی هم مشاهده نکردم امکان آسیب به پردم وجود داره؟؟ واینکه پزشک مامایی پردم رو دیده ؟خواهش میکنم جواب بدید من الان دو ماهه یه خواب راحت ندارم استرس دارم عصبیم تمرکز ندارم میترسم

  • تشخیص سلامت بکارت باید توسط متخصص زنان انجام شود ولی یک ویدئو در مطلب هست که گفتیم در چه صورتی بکارت آسیب میبیند .

     • سلام وقتتون بخیر
      آیا بعد از ارضا شدن از طریق خودارضایی مالشی
      حرکت ‌کنیم مثل پیاده روی و کارهای معمول امکان پارگی پرده بکارت هست؟؟

 • سلام من با نامزدم رابطه داشتم اون از پشت دوتا فشار محکم به دهانه ی واژنم آورد وخون شدیدی اومد الان نزدیک ۱۱ساعته خونریزیم بند نیومده تا کی خون ریزی دارم ؟ نرمالش تا چند روزه خون ریزی ؟

 • سلام خسته نباشین خانوم دکتر من ۱۸سالمه با نامزدم رابطه ی جنسی داشتم ولی اصلا خونریزی نداشتم ولی … نمیدونم پرده سالمه یا ن؟ خیلی میترسم پردم پاره بشه و نمیتونم دکتر بروم

   • سلام خانم دکتر خسته نباشید من دوستم دانشجوی پرستاریه ووقتی من رو معاینه کرد گفته دو تکه گوشت جلوی رحم رو گرفته و وقته فشار آوردم اون گوشت ها کنار رفتن آیا پرده من سالمه و از چه نوعیه ؟

 • سلام بنده با دوستی رابطه داشتم اما دخول هرگز نکرده با هم شوخی وبازی می کردیم و گاهی الت هارا به هم می مالیدیم یک سری احساس کردم دور پریود شدم ونگران حاملگی شدم دارو و امپول استفاده کردم درد کمر شدیدی داشتم که از درون فریاد می زدم درد ناحیه زیر شکم داشتم که می مردم و لکه های خونی پدیدار شد و خونریزی شدید کردم و احتمال سقط کردم یا اگر خدای نکرده حامله بودم می تونه به پردم اسیب برسونه تورا خدا جوابم بده دارم میمیرم از این کارم خواهش تورا خدا راست بگید و انچه درست به نظر میره بگید ممنونم از زمان پرییود تا جریان خون ریزی ۵۰ تا ۵۵ روز طول کشیده

 • سلام خانم دکتر من برای این که بدونم پرده بکارتم از چه نوعی هست رفتم پیش کارشناس مامایی بهم گفت بکارتم از نوع حلقوی غیر ارتجاعی و از نوع دندانه دار هست و یه ساییدگی خیلی جزئی داره وقتی هم خودم تو اینه نگاه میکنم کاملا واضح نیست ولی با انگشت که اون دانه ها رو لمس میکنم خیلی گوناگون و بزرگن جوری که دهانه واژنم پیدا نیست جز این که خیلییی زور بزنم و کمی معلوم میشه هیچوقت رابطه جنسی (دخول)نداشتم ولی یه بار یه ضربه محکم خورد روی واژنم خواستم بدونم گفته های اون ماما درست بوده ؟بکارت من سالم هست در ضمن بکارت من داخل دهلیز قرار داره و جلو نیست چین های پره ها کاملا رو هم خوابیده هستن لطفا راهنماییم کنید سپاس اگر بکارت من پاره شده بود باید اوشون میفهمیدن درستع؟لطفا جواب بدین نگران هستم

   • سلام خسته نباشید خوااااااهش میکنم جوابم رو زود بدین ازین نگرانی خارج شم 🙁 دختر ۱۶ ساله دهستم من حدودا ۷ تا ۸ بار خودارضایی داشتم ک الان خداروشکر ترک کردم ولی در مورد پرده نگرانم. ۱_ب روش مالشی خودارضایی میکردم و بعد ب شکم میخوابیدم و کلیتوریس رو ب تشک میمالیدم و ضربه میزدم ک خب مسلما همه جام تکون میخورد با این روش. ولی ضربه ها اونقدر هم شدید نبود در حد متوسط بود و مستقیم ب پرده ضربه وارد نمیشد فقط ب کلیتوریس وارد میشد. الان میترسم ک بخاطر ضرباتی ک وارد میکردم یهو غیر مستقیم ب پرده هم ضربه وارد شده باشه و اسیب دیده باشه. ممکنه با اینجور ضربه ک گفتم پاره بشه؟ ۲_من بعد خودارضایی کمی سوزش داشتم حتی زمانی ک فقط کلیتوریس رو مالش میدادم و هیج ضربه ای وارد نمیکردم هم بعدش سوزش داشتم. سوزش هم در نواحی کلیتوریس بود و هم اطرافش و احساس میکنم کمی هم قسمت های داخلی. دلیلش چیه ممکنه ب پرده اسیب رسیده باشه؟ اخرین بار ک اینکارو کردم تا چن روز بعد از اون هم کمی سوزش و درد داشتم و راحت نمیتونستم بشینم ولی باز مطمئنم ب پرده در اون دفعه ضربه وارد نشده ولی چرا اینجوری بود:(((( ۳_ من اخرین بار بعد خودارضایی ک فقط مالش بود و مطمئنم حداقل در اون بار هیچ ضربه ای ب پرده وارد نشده بود، چند لکه خون قهوه ای دیدم دلیلش چیه؟ ۴_ با این کار های خیلی زشتی ک انجام دادم ممکنه پرده ساییده شده باشه طوری ک پزشک بفهمه؟ ساییدگی چیه در کل؟ ۵_من بعد از خودارضایی پریودم خیلی نامنظم شد قبل اینکار هم کمی نامنظم بود ولی هر ماه حتما میشدم ولی بعد خودارضایی هر دو ماه شاید بشم. و لکه های پریود نامنظم هم دارم ک هی قطع میشه و دوباره میاد. این ها بخاطر خودارضایی هستش؟ ۶_ اخرین سوالم اینه ک الان ک ترک کردم اگه دیگه هیچ وقت این کارای زشت رو تکرار نکنم ممکنه باز هم عوارضش در اینده سراغم بیاد؟ یه دنیاااا ممنون میشم جواب بدین فقط توروخدا زود جواب بدین خیلیییی نگرانمممم😭ببخشید سوالام زیاد بودن:(

 • سلام ببخشید من خودارضایی کردم فقط مالش با دیت بود چیزی فرو نکردم ولی ازم‌خون اومد و شکمم درد میکنه بخاطر چی میتونه باش خون؟

 • با سلام و وقت بخیر..میخواستم بدونم امکان تشخیص وجود رابطه جنسی سطحی از ظاهر واژن هست؟ یعنی میشه از ظاهر واژن تشخیص داد که دختر خانم در گذشته رابطه جنسی سطحی داشته یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   • سلام خانم دکتر
    من دختر ۲۹ ساله هستم که تا بحال دخول نداشتم و از بچگی تا بحال که پرده ام را دیدیم بک شکل داره حلقوی اما سوال ام این هست که فرق بین باور و نا باکره چی هست چون پرده من باکره دندانه دار است جمع و باز میشه من حالا مطمعنی نیستم که بعد از این همه رابطه باکره هستم یا نه

   • سلام
    من۱۵سالمه
    بچه که بودم با دستمال که خودمو پاک میکردم به بدنم فشار اومد و خونی روی دستمال دیدم و تا این سنم خود ارضایی دارم واقعا میترسم برم نراجعه کنم پیشه دکتر میشه همراهیم کنین

    • سلام هرچیزی وارد واژن شود پرده اسیب میبینه و تشخیص سلامت بکارت با معاینه توسط متخصص زنان انجام میشه

  • سلام وقت بخیر ببخشید من مجردم . رابطه جنسی داشتم نمی‌دونم عقب بود یا جلو . آب منی بهم خورد من خودمو با آب شستم .بعد دو تا قرص اورژانسی خوردم. من فردای رابطه جنسیمون خونریزی کردم تا ی روز کامل. آیا پرده بکارتم پاره شده؟

 • سلام خانم دکتر. امیدوارم بتونم درست توضیح بدم لطفا بخونید و جوابمو بدید من نمیتونم به پزشک مراجعه کنم. من 18 سالمه و چند وقته که متوجه انواع پرده بکارت شدم و خودم سعی کردم ببینم از چه نوعی هست پردم. من یه تیکه گوشت دیدم که هیچ سوراخی نداشت و به صورت لایه لایه رو هم و به یک سمت قرار گرفته. بعد چند روز که دوباره دیدم متوجه شدم که قسمت پایینی این تیکه گوشتی، لایه ها انگار به صورت افقی نصف شده باشن و از هم جدا شده باشن ولی خب بازم سوراخی وجود نداره و بین لایه های بالایی که کاملا روی هم هستند و لایه های پایینی که از اون بالایی ها جدا شدند یه گوشت دیگ هست که تقریبا صاف ترم هست. آیا پرده من پاره شده من آسیبی هم نرسوندم هنگام مشاهده و هیچ چی هم داخل نبردم. ممنون از شما

  • تشخیص نوع و سلامت پرده بکارت توسط متخصص زنان انجام میشه و کار شما نیست. در مورد دلایل پارگی پرده بکارت در همین مطلب توضیح داده شده .

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من 15 روزه عروسی کردم و پرده بکارتم خونریزی کرد و فقط حدودای 4 سانت داخل شد و به خاطر درد بسیار زیاد ادامه کار انجام نشد و دوبار بعد هم امتحان کردیم بازم درد نمیزاره ولی با عرض پوزش انگشت همسرم تا آخر داخل میره ولی آلت نمیشه خیلی نگرانم و استرس دارم راه کار چی هست ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • سعی کنید کم کم انجام بدید ولی اگر همچنان این مشکل و دراید لازم است مراجعه کنید متخصص زنان برای بررسی

  • سلام من وقتی پریودمیشم یه چیزگوشت مانندی ازم بیرون میاد آیا این نشانه این است که پرده بکارتم سالم نیست؟؟

 • سلام من ۱۹ساله هستم واز۱۵سالگی هفته ای دوبار خودارضایی کلیتوریسم انجام میدادم.آیاپرده بکارتم آسیب دبده؟؟

 • سلام خانم دکترمن 19سالمه واز15سالگی خودارضایی کلیتوریسم انجام دادم آیاپرده بکارام آسیب دیده؟؟درضمن زمان پریودم ازم چیزی گوشت مانن بیرون میاد این طبیعیه یانشانی برآسیب دیدن پرده بکارتم هس؟؟

 • سلام‌خانم دکتر خسته نباشید من نوجوونم از سر کنجکاوی خیلی کم انگشتم رو داخل واژن کردم اصلا نمیدونستم خودارضایی هسته هیچ خونی ندیدم اما یکم سوزش داشتم امکان اسیب دیدگی پرده هست؟؟؟

 • سلام من زمانی که با پرده بکارت آشنا شدم و معاینه کردم دیدم که فکر کنم پرده بکارت من حلقوی است و در سمت چپ پایین کنار دیواره یک سوراخ کوچک وجود دارد درحالی که این سوراخ در سمت راست پایین نیست و اینکه من تا به حال با کسی نزدیکی نداشتم و اینکه در دوران نوجوانی در حمام از روی چهارپاییه افتادم و لبه چهارپاییه تیز بود و به من کمی آسیب زد طوری که خونریزی کرد کمی و هربار که دستشویی میرفتم هم تا ۱ روز بعدش خونریزی میکرد کمی.میخواستم ببینم که این سوراخ کوچک نشانه آسیب دیگی و پارگی پرده است؟؟ممنونم

 • سلام خانم دکتر من چهار سال های که هفته ای دوبار خودارضایی کلیتوریسم انجام میدادم آیا پرده بکارتم آسیب دیده؟؟

  • در همین مطلب در مورد پارگی پرده بکارت توضیحات کامل داده شده . اگر چیزی وارد واژن نشود بکارت آسیب نمیبیند

 • سلام خانوم دکتر اگر پرده بکارت اسیب دیده باشه ولی این اسیب براثر رابطه جنسی و خود ارضایی نباشه ایا گواهی صادر میشه؟؟پس چجور ثابت میکنن که شخص پاک هست؟؟؟

  • پاک بودن با آسیب دیدگی پرده دو تا موضوع جداست. اما پارگی پرده به هر علت که باشه گواهی سلامت صادر نمیشه.

 • من الان هفده سالمه الان چند وقت هست که خودارضایی دارم به صورت مالشی است اما اصلا به واژنم دست نزدم الان می‌خوام بدونم پردم سالمه یانه…
  خانواده ما بسیار مذهبی و من نمیتونم به پزشک مراجعه کنم لطفا پاسخ منو بدید

 • سلام
  بانامزدم رابطه داشتم از طریق مقعد عشق بازی
  بعد احساس سوزش داشت
  رفت پیش دکتر گفت پردت بکارت سالمه اطرافش ضربه خورده
  بخوایم گواهی سلامت بگیریم
  دکتر اون ضربه دوره بکارت هم مینویسه یانه

 • سلام خسته نباشید خانم دکتر،من چند وقت پیش با دوس پسرم رابطه داشتم اما دخولی صورت نگرفت اما فقط در حد یک سانت انگشتشو در واژنم فرو برد،هیچ درد یا خونی هم احساس نکردم،میخوام بدونم ممکنه آسیب دیده باشه؟!

 • سلام من پرده بکارت خودمو توی اینه نگاه کردم ولی چیزی متوجه نشدم چیزی که میبینم شبیه پرده هست ولی حس میکنم حالت گوشتی داره

 • سلام پرده بکارتم میخوام جراحی کنم ولی رابطه جنسی زیاد داشتم تو چند ماه بعد از پارگی میخواستم بدونم امکان جراحی وجود داره باز یا خیر و اینکه میخواستم بدونم با نخ بخیه جذبی انجام میشه و بعد از اینکه جذب شد نخ دوباره پرده باز میشه یا نه جوش میخوره پرده بعد از عمل

 • سلام من در باره پرده بکارت سوال داشتم چند وقت رابطه مداوم داشتم حالا میخوام جراحی کنم ولی رابطه جنسی زیاد داشتم دو قسمت پردم پارگی داره و یک طرف کشیدگی میخواستم بدونم امکان جراحی وجود داره باز یا خیر و اینکه میخواستم بدونم با نخ بخیه جذبی انجام میشه و بعد از اینکه جذب شد نخ، دوباره پرده بکارت دوباره باز میشه واینکه اصلا اگه هم عمل موفق باشه و جوش بخوره فقط چند سال پرده بکارت می مونه یا تا هر وقت دوباره رابطه برقرار بشه یعنی تا اخر عمر اگه رابطه جنسی نداشته باشم به صورت بسته می مونه

  • برای اینکه ببینیم قابل ترمیم هست یا خیر باید معاینه شید
   نخ جذبی هست
   و بعد از ترمیم تا زمانی که مجددا رابطه نداشته باشید آسیبی نمیبینه

   • سلام خانوم دکتر من از روی کنجکاوی ی غلطی کردم دست بردم تو واژنم من سنم کمه 14 سالمه خیلی میترسم ب خانوادمم نمیتونم بگم میشه از روی عکسی چیزی تشخیص بدین تروخدا کمکم کنین زندگیم تو خطره من نمیتونم ب نامزدمم بگم تروخدا از ی طریقی کمکم کنین من نمیتونم الان ب پزشک مراجعه کنم ترو امام حسین دارم از استرس میمیرم😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭دیگ کم مونده پاشم ی کار دست خودم بدم هی گریه میکنم

    • سلام من دستیار ایشون هستم .
     معاینه بکارت حضوری باید باشه ولی میتونید از طریق اپلیکیشن مشاوره صوتی بگیرید با خانم دکتر

 • سلام من یه بار انگشتمو در ۱۳ سالگی داخل واژنم کردم اما خونی ندیدم میخواستم بدونم در آینده اگر به پزشک زنان مراجعه کنم تشخیص میده بر اثر رابطه جنسی نبوده و به صورت غیر جنسی پاره شده یا نه تشخیص داده نمیشه؟

 • سلام من یک خودکاری بر سر کنجکاوی درون رحمم کردم که خود کار کنار رحمم خورد یعنی داخل رحمم نخورد کنارش ..بعد کمی درد داشت و خون اومد نشان دهنده ی چیست ؟
  یعنی داخل رحمم نخورد که بگم پرده بکارت پاره شده

 • سلام خسته نباشید من ۱بار که بچه بود دست به داخل واژنم بردم ولی خونی اون موقع نبود تاسال۱۰دوستم با مشت به شکمم زد وهمون روز عادت شدم حالا نه امکان این رو دارم برم دکتر چون نمی تونم به مادرم بگم
  حالا نمی دونم از اون بچگی ندارم یا باز زربه دوستم …
  یا سالمه خودمم که خواستم ببینم نشد وترس داشتم که آسیبی باشه راهی وجود نداره که نخواهی بیای دکتر🥺🥺😢
  لطفا کمکم کنید

  • باعرض سلام وتشکر اگر دختری مثلا از جلو دو یا سه سال رابطه جنسی داشته آیا امروز میتوان تاریخ از دست دادن بکارت را مشخص کرد

   • اگر یکی دورزو بعد از اولین رابطه باشه پزشک قانونی ممکنه تشخیص بده

 • سلام تروخخدا جواب منو بدین من بطور اتفاقی وقتی کلاس ششم بودم تو دسشوی با خودارضایی آشنا شدم من همیشه عادت دارم وقتی میرم دسشوی آبو میگرم رو خودم البته بخدا بدون هیچ منظوری همیشه اینجوری بودم از او موقع دیگه من هر وقت میرفتم دسشویی اینقد آبو رو خودم میگرفتم تا اون حس بیاد در حالیکه از هیچی خبر نداشتم بعدش دیگه با مالوندن خودم برروی بالش و پتو و یا دسته صندلی اینکار کریهه رو میکردم و یکبار فقط یکبار بدون هیچ دردی یک قطره خون دیدم که اهمیت ندادم ولی چیزی که خیلی نگرانم میکنه اینه که با فشار زیاااااد آب خودارضایی میکردم و شب و روز ندارم همیشه فشار آبو روی کلیتوریس میگرفتم ولی نمیدونم شاید در این حالات آب به واژن هم برخورد کرده باشد وقتی خودمو جلوی آینه نگاه میکنم پرده م اینجوریه دقیقا که از بالا یک تکه گوشت ضخیم آویزون هستش و از پایین هم دوباره گوشت داره ولی وسط واژن یا بین این دو تکه گوشت یا سوراخ هست که وقتی زور میزنم بازتر میشه همینجوریه که گفتم الان البته پاک پااکم و یک سال است که به عبادت و درس مشغلوم ولی این افکار آزاردهنده ناشی از پارگی بکارت داره نابودم میکنه نمیشه برم دکتر دسترسی دارم ولی تنهایی نمیتونم برم بیرون به مادررم نیمتونم بگم چون خانودام خون بپا میکنند سر این موضوعات تروخدا خانم دکتر اگه دقیقا هم نمیتونید بگیید حدس بزنید که با این کارها پاره میشه یا ن و من هیچ موقع هیچ چیز و یا جسمی رو داخل نکردم به هیچ عنوان و در ضمن 17 سالمه ممنون

 • سلام. میخواستم بدونم برای پرده بکارت اسیب دیده ولی پاره نشده گواهی سلامت رد میکنن یا ن؟؟

 • سلام خانم دکتر من دو سه بار نامزدم التشو روی واژنم کشیده یکمم فشار داده خیلی کممم
  میخواستم اگه میشه راهنماییم کنید که ایا پرده بکارتم سالمه..

  • سلام
   این موضوع باید توسط مختصص زنان معاینه و بررسی بشه و امکان نظر دادن به این صورت وجود ندارد.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من تازه نامزد کردم چند بار رابطه از عقب داشتم و همسرم بعد از ارضا شدن اب منی خودش رو داخل مقعد من میریخت همین موضوع باعث شده من یه مدت استرس بگیرم که نکنه حامله شده باشم
  میترسم اب منی از مقعد و اطراف پوست به سمت داخل واژنم سرازیر شده باشه و حامله باشم هر چند که اصلا رابطه از جلو نداشتم
  اما شما داخل ویدیوتون گفتین که ممکنه اب منی روی پرده بکارت قرار بگیره و اسپرم ها خودشونو به رحم برسونن
  خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   در صورتی که دوره قاعدگی به تعویق افتاد تست خون بارداری بدید و به متخصص زنان مراجعه کنید.

 • سلام خواهش میکنم التماس میکنم جواب منو بدین لطفا
  من یه دخترم ولی نمیدونم چرا اینهمه استرس دارم و فکر میکنم که پرده بکارت ندارم
  هیچوقت نزدیکی به کسی نداشتم و هیچ رابطه ای اصلا نداشتم اما میترسم نمیدونم چرا
  نمیدونم چجوری خیالم و راحت کنم
  خواهش میکنم شما بگین

 • خواهش میکنم ازتون جواب بدین .
  سلام خواهش میکنم التماس میکنم جواب منو بدین لطفا من یه دخترم ولی نمیدونم چرا اینهمه استرس دارم و فکر میکنم که پرده بکارت ندارم هیچوقت نزدیکی به کسی نداشتم و هیچ رابطه ای اصلا نداشتم اما میترسم نمیدونم چرا نمیدونم چجوری
  از کجا باید بفهممم😭😭😭😭😭

   • سلام خوب هستین
    ببخشید من نوع پرده بکارتم غربالی هستش و تو یه سایت خوندم که موقع ازدواج این نوع پرده باید با جراحی برداشته بشه ایا این حرف درسته ؟

 • سلام منو دختر عموم تو شش سالگی رو خیش تراکتور باهم بازی میکردیم من افتادم روش یادمه خونریزی داشتم اما نمیدونم تز کدوم قسمت بدنم بود و۴ ساله پیش یادم اومد انگشتمو واسه اولین بار و آخرین بار فرو کردم اما بیشتر از دو سانت ولی خونریزی ندیدم خواهشا بم بگید ممکنه همون بچگی دچار پارگی شدم یا نه

  • سلام
   ممکن است با این کار بکارت آسیب دیده باشه!
   بدون معاینه توسط متخصص زنان نمیشه در مورد آسیب دیدن پرده بکارت نظر داد.

 • سلام من تو ۶ سالگی با دختر عموم داشتیم رو خیش تراکتور بازی میکردیم که من اتفاقی افتادم روش یادمه خونریزی داشتم ولی نمیدونم تز کدوم قسمت بدنم بود ۴ ساله پیش یادم اومد وبرای اولین و آخرین انگشتان بیشتر از ۲سانت فروکردم اما خونی ندیدم خواهشا جوابم و بدین ممکنه تو بچگی بکارت پاره شده باشه

 • سلام خسته نباشید من میخواستم پرده بکارتم جراحی کنم ولی متوجه شدم زگیل دارم امکان جراحی وجود داره باز یا خیر و اینکه میخواستم بدونم با وجود زگیل باز میشه جراحی کرد یا نه، البته دکتری که رفتم پیشش جراحی انجام نمیده و فقط برای من روی زگیل هام دارو زد تا از بین برن حالا میخوام بدونم با وجود زگیل باز میشه جراحی کرد ، من به این جراحی نیاز دارم چون احتمال نزاع و درگیری تو خانوادم هست اگه متوجه بشن خانوادم بهم می ریزه

 • سلام خوب هستید
  من نوع پردم رو خودم تو اینه نگاه کردم و نوعش غربالی بود چون دارای چندتا سوراخ ریز بود ولی من یک انگشتم وارد میشه یعنی پرده من اسیب دیده؟
  و اینکه من تو سایت علائم پرده بکارت سالم رو خوندم نوشنه بود که مهبل دارای چین های منظم و روی هم خوابیده هست و نشانه سالم بودنه من هم چین های مرتب و روی هم خوابیده دارم ولی بخاطر اینکه انگشتم وارد میشه البته فقط یک انگشتم یکم نگرانم ممکنه اسیب دیده باشه؟

 • سلام توروخدا بخونین
  من در مورد پرده بکارت اطلاعاتی نداشتم و یه بار از روی کنجکاوی انگشتم کردم تو واژنم خون نیومد بعد دو روز یه قطره خون اومد به مامانم گفتم خون اومده گف دختر عمت هم وقتی کوچیک بود خون اومد بعد شش ماه پریود شد منم بعد شش ماه پریود شدم اما شک دارم که اون خون خون پارگی پرده بکارت نباشه
  (ادامه اون یبار که انگشتم کردم)بعد تو هفته هم وقتی میرفتم دسشویی میومدم بیرون حس احساس میکردم دوباره دسشویی دارم حدود یک شب اینجور بودم
  آیا اینایی که گفتم علتش پریود شدنم بود یا پارگی پرده بکارتم؟؟توروخدا جواب بدین به هیشکی نمیتونم بگم چون میکشنم

  • سلام
   این موضوع باید حتما توسط متخصص زنان بررسی و معاینه بشه و امکان نظر دادن در مورد سلامت یا عدم سلام پرده بکارت در غیر این صورت وجود نداره

   • سلام وقت بخیر
    من تازگی ازدواج کردم و ۳ شنبه پرده پاره شد همراه با خونریزی که تا شبش هر بار بعد از سرویس رفتن خون میدیدم و فرداییش هم دوباره رابطه داشتیم بیشتر از روز قبل دخول انجام شد که خونریزی داشتم مقدارش بیشتر شد و دوباره هربار سرویس میرفتم آب میزدم خون بود اما مثل پریود نه فردا صبح بند اومد تا اینکه دیگه ارتباط نداشتیم ولی دوباره شبش خونریزی موقع دستشویی داشتم اینم بگم قبلش بخاطر عبور از مانع پاهامو یکی یکی خیلی باز کردم ، چون هنوز زخمش خوب نشده یعنی خون میاد گاهی؟ جایی خوندم یک تا دوهفته ترمیمش طول میکشه تا خونریزی نکنه، من چی کنم

 • سلام
  میخواستم بدونم اگر به دختری قبل از بلوغ تجاوز بشه
  باعث پارگی پرده بکارت میشه یا نه؟

 • سلام. ببخشید من مجرد هستم و رابطه جنسی از مقعد داشتم ولی از جلو هم انگشت رفته داخل و وقتی رفتم دکتر ب من گفتند پرده بکارت شما نیمه سالمه. میخاستم بدونم وقتی ازدواج کردم توی اولین رابطه من ممکنه خون بیاد؟

 • سلام من نامزد داشتم و طلاق گرفتم قبل طلاق به سه تا متخصص مراجعه کردم هر سه تا گفتن یه خراش کوچیک دیده بکارتت ولی اصلا مهم ن و هرجا بری گواهی میدن.رفتم پزشکی قانونی گواهی داد ولی پرسید شورت پات نبوده آلتشو بهت مالیده؟گفتم اره مشکلی هست؟گفت ن چیزی ن.حتی توی گواهی فقط نوشت سالم و هلالی
  من با نامزدم به هیچ عنوان حتی یه ذره دخول نداشتم فقط سطحی آلتشو بهم مالیده

  الان میخوام بدونم این خراش کوچیک تو ازدواج بعدیم مشکلی ایجاد نمیکنه؟با اینکه پزشکی قانونی هم گواهی داد و دخول هم اصلا نداشتم ولی باز هم نگرانم نمیدونم چرا.

 • سلام ببخشید وقتی حالت دستشویی میشینم دوتکه گوشت میبینم ونمیدونم پرده ام دقیقا کجاست و آیا این گوشت های کوچک راه رحمم رو بسته یانه یه چیز طبیعیه که من باهاش آشنا نیستم
  چند ماهه ازدواج کردم اما هنوز ارتباط اصلیم شکل نگرفته خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏 🌹🌹

  • سلام شما باید مراجعه کنید متخصص زنان برای بررسی مشکلتون در مورد رابطه جنسی

 • سلام خانم دکتر من از روش آینه ای که دیدم وقتی واژنم رو باز کردم دو تکه قرمز و کوچیک جلو آمده بود میشه لطفا خواهش میکنم که بگید نوع پرده من چیه لطفا چون من نمیتونم به پزشک مراجعه کنم لطفا ممنونم

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید اگه ی نفر با انگشت بع واژنش فشار بیار اما خون نیاد ممکنه بکارتشو داشته یا ارتجاعی باشه؟ اخه هم از طرف فامیل پدر هم مادرم نوع بکارتشون از ارتجاعی هست وهم چنین عمش،

  وموقعی که به شکمش فشار میار احساس میکنه که ی چیزی داخلع واژنش هست حالا ممکنه بکارتش سالم باشه؟
  ممنون میشم جواب بدین 🎈

 • سلام من چندباری خودارضایی کردم ولی هیچ خونریزی نداشتم ممکن بگین پردم چ نوعی هس چون امکان رفتن به دکتر رو ندارم

 • سلام خسته نباشید خانم دکتر ببخشید . من قبلا از جلو رابطه داشتم و پردم اسیب دیده . و کمی خون ازم اومد .
  اگ من شوهر کنم و شب عروسی بخواییم رابطه برقرار کنیم . و خونی ازم نمبینه . و ب دکتر مراجع کنیم . معلوم میشه ک قبلا رابطه داشتم و پرده بکارتم رو تو رابطه اولی از دست دادم .
  یا این ک معلوم نمیکنه؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من بادوست پسرم رابطه داشتم اما سطحی ودر حد فشار دادن.اصلا دخول نداشتم.رفتم پیش متخصص زنان بهم گفتن که خیلی ضخیم و حلقوی هست.میخاستم بدونم ایاخونریزی داره؟واینکه چنددرصد ممکنه نیاز به عمل داشته باشه؟من خودم نگاه میکنم حلقه گرد ومنظمی نیس وحدود۱تا۲سانت باز میشه.ایناطبیعیه؟

  • سلام
   خون ریزی لزوما برای همه نیست و بستگی به بدن هر فرد داره و بدون معاینه نیمشه در مورد عمل ترمیم نظر داد

   • خیلی ممنون بابت پاسخگویتون
    پرده بکارت ممکنه توسط خود فرد دیدیه بشه؟
    من بااون پوزیشنی که در سایت گفته شده انجام میدم چیزی نمیبینم. هایمن۲سانت داخلتر از پوست خارجیه پس بافشار بدون دخول امکان اسیب نیس؟

 • سلام ممنون میشم ب سوالم جواب بدین
  من میخواستم از سالم بودن پرده بکارتم مطمئن بشم بعد عکسای واقعی اونو از اینترنت نگا کردم و من هیچ شباهتی ب اونا نداشتم درواقع هیچ کدوم از اون غشای های آلاستیک مانند و سفید رو در ورودی واژنم ندیدم و تنها چیزی ک دیدم یه قسمت گوشت مانند ینی از جنس گوشت و ناپیوسته بود دوتا قسمت در بالا و یک قسمت در پایین بریدگی داشت از نظر شما این چیزی ک مشاهده کردم بکارتم بوده و آسیب دیده؟ سپاس

 • سلام من چند بار با وارد کردن انگشت به داخل واژن خود ارضایی کردم یعنی انگشتم به داخل واژن میرفت به داکتر مراجعه کردم گفت سالم سالمی حلقوی هستم و شب عروسی خون هم میبینم ولی حالا دو انگشتم هم داخل میشه و تا حالا درد و خونریزی نداشتم آیا طبیعی هست یا نه؟

 • سلام خسته نباشید.من دوسال پیش برای معاینه باید میرفتم گواهی از دکتر زنان می گرفتم.با اینکه تا به حال اصلا رابطه ای نداشتم دکتر بهم گفت که نمی تونه گواهی بده و نمیتونه به طور دقیق بگه رابطه داشتم یا نه و میگفت پردم مثل بقیه نیست درصورتی که میگفت حتی ارتجاعی ام نیست. میخواستم بپرسم چطور ممکنه این اتفاق بیوفته وقتی نه خودارضایی کردم تا به حال و نه رابطه ای داشتم اصلا.اگه ممکنه راهنماییم کنین

  • بدون معاینه نمیشه نظری داد
   در مورد تاخیر پریود هم به متخصص زنان مراجعه کنید

 • سلام.
  ۱۶ سالمه و تا الان هیچ دخول و رابطه جنسی نداشتم ولی پرده بکارت هم ندارم (کاملا شبیه پرده زده شده هست. مثل گل و باز شده)… شاید توی بچگی شیطنتی کردم که یادم نمیاد…دکتری میتونه تشخیص بده که رابطه نداشتم؟!

  • سلام این که شما چه شکلی میبینید دلیلی بر بودن یا نبودن بکارت نیست تشخیص نو و سلامت بکارت کار متخصص زنان هست
   برای نظر دقیق باید مراجعه کنید

 • سلام من فقط رو شکم میخوابیدم و با بالشت مالش میدادم هیچ چیز وارد نشده الان من سالمم؟

  • در مورد اتفاقاتی که باعث آسیب دیدن بکارت میشه در همین مطلب پادکست گذاشتیم ، با دقت گوش کنید و اگر شک دارید باید برای معاینه به متخصص زنان مراجعه کنید

  • در مورد کارهایی که باعث آسیب دیدن بکارت میشه در همین مطلب پادکست گذاشتیم ، با دقت گوش کنید و اگر شک دارید باید برای معاینه به متخصص زنان مراجعه کنید

 • سلام
  دختری که سندروم پلی کیستک تخمدان (pco) دارد، آیا این حرف درسته که بعد از اولین سکس باید به سرعت حامله بشه وگرنه دیگر امکان باروری وجود نداره؟ لطفا توضیح بدید خانم دکتر

 • دخانم دکتذ سلام من به هیچ عنوان نمیتونم برم دکتر و 1 هفته قبل با اب خود ارضایی داشتم
  دیشب وقتی داداشم حواسش نبوده(کوچیکه) با عقب پاش به واژنم ضربه وارد شد
  صبح رفتم سرویس بهداشتی
  چیز سفید رنگی کنار واژنم دیدم
  و پردم فقط صورتی بود
  سوراخ داش(حلقوی)
  نمیدونم چی کار کنم
  کمی هم سوزش داشتم که خوب شد(15 دقیقه سوزش)

  • در مورد اتفاقاتی که باعث آسیب دیدن بکارت میشه در همین مطلب پادکست گذاشتیم ، با دقت گوش کنید و اگر شک دارید باید برای معاینه به متخصص زنان مراجعه کنید

 • لطفاً خواهش میکنم راهنمایی کنید دسترسی حضوری به متخصص ندارم دختر ۱۸ ساله هستم من از ۱۳ ۱۴ سالگی ک پریودم شرع شده همیشه ۳ یا ۴ روز بوده از پرده بکارت چیزی نمیدونستم تا بحال هیچ رابطه جنسی نداشتم ولی همیشه این عادت بدو دارم ک انگشت اشارمو مو ب داخل واژنم فرو میکنم حتی در مواقع ک پریود هستم و تا بحال هیچ درد خونریزی وسوزشی احساس نکردم والان ک از پرده بکارت فهمیدم خیلی میترسم ی جا بهم گفتن ممکنه با این کارت در آینده دچار نازایی و ناباروری بشی آیا ممکنه پرده بکارت پاره شده باشه؟ولی من اصلا با این کار اشتباهی ک انجام میدم تا بحال خونی ندیدم و هیچ درد یا سوزشی احساس نکردم آیا در دخول اولیه جنسی حتما باید خون ودرد رو احساس کنی ک طرف مقابل مطمین بشه ک پرده بکارت دارید و سالمه من همه ی فکرم مشغوله و خیلی نگرانم لطفاً خواهش میکنم کمک کنید و منو از نگرانی در بیارید ب کس دیگری نمیتونم بگمخواهش میکنم خیلی زود جواب بدیدلطفا

  • هرچیزی وارد واژن شود بکارت اسیب میبینه و لزوما برای همه خون ریزی نداره.
   برای نظر دقیق در مورد وضعیت فعلی بکارت خودتون باید برای معاینه به متخصص زنان مراجعه کنید

 • سلام ببخشید آیا شما با دستگاه مخصوص نوع پرده بکارت رو تشخیص میدید ؟ من دو بار پیش متخصص رفتم ولی درست بهم نگفتند . دوست دارم نوع پرده ام رو بدونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button