پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت و انواع آن 

پرده بکارت مخصوص دوشیزگان و دختران باکره است که دراولین رابطه جنسی از بین می رود و بدنبال آن معمولا خون جاری می گردد. این پرده، غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده. در طول نخستین مراحل رشد جنینی،واژن بصورت یک بافت توپر است و در روند تکامل بخشی ازبافت داخلی آن آترزی پیدا کرده  و از بین میرود و در آن یک لوله توخالی ایجاد میشود که همان واژن است آخرین قسمت از این بافت که از بین میرود در همان محل پرده بکارت قرار دارد و براساس میزان آترزی ، پرده بکارت انواع مختلفی پیدا میکند.پس شکل آن در هر فرد از دوره جنینی تعیین میشود. این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور ناکامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزادی پرده بکارت بدون سوراخ داشته باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی مشکلات عمده ایجاد میکند. بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

آناتومی بکارت:

پرده بکارت به صورت یک غشای مخاطی است که در ورودی واژن قرار گرفته است. اولا باید بدانید که سیستم تناسلی در خانم ها به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شود. اندام تناسلی خارجی شامل لابیاهای بزرگ و کوچک و کلیتوریس است و اندام تناسلی داخلی شامل رحم، تخمدانها، لوله ها، واژن است.  پرده هایمن در محل تلاقی این قسمت داخلی و خارجی است. برای ورود هر جسمی به ناحیه تناسلی داخلی یا واژن باید از پرده بکارت یا هایمن عبور کرد. پس دخول آلت تناسلی، انگشت، اسپکولوم یا دستگاه معاینه زنان یا هر جسم خارجی همراه با عبور از پرده بکارت است و سبب آسیب به بکارت می شوند. پرده بکارت به راحتی قابل مشاهده نیست و بر اساس فرم بدن افراد مختلف ممکن است تشخیص سلامت یا آسیب آن دشوار باشد. به طور معمول پرده بکارت حدود ۲ سانتی متر داخل تر نسبت به پوست ناحیه تناسلی قرار گرفته است. و به همین دلیل با تماس های سطحی ناحیه ژنیتال امکان آسیب پرده بکارت وجود ندارد و تنها عاملی که سبب پارگی بکارت می شود، دخول جسم خارجی به واژن می باشد.

تشخيص پارگي بكارت

تشخیص پارگی یا سلامت بکارت لزوما باید توسط متخصص زنان انجام شود. برای تشخیص نیاز است که معاینه در پوزیشن (وضیعت) خاصی انجام شود. با توجه به انواع مختلف پرده بکارت و تنوع آن در افراد مختلف گاها تشخیص حتی برای متخصص زنان هم دشوار است و فقط افرادی قادر به تشخیص صحیح هستند که در این زمینه تجربه زیادی داشته باشند. پس افراد عادی نمی توانند با معاینه خودشان متوجه سلامت یا آسیب بکارت شوند.
در مورد زمان پارگی پرده بکارت به نظر می رسد که هر چه زودتر پس از آسیب برای معاینه مراجعه شود تشخیص بهتر خواهد بود اما معمولا تا حدود ۲-۱ هفته از اولین آسیب یا پارگی پرده می توان زمان تقریبی پاره شدن یا آسیب هایمن را تخمین زد اما اگر بیشتر از این مدت از آسیب اولیه گذشته باشد، با توجه به اینکه زخم، کبودی و هماتوم در اطراف محل آسیب از بین می رود تشخیص ناممکن است.
پرده بکارت موقع پارگی درد چندانی ندارد چون فقط یک بافت مخاطی نازک است که گیرنده درد بسیار کمی دارد. اما دردی که افراد در حین اولین رابطه جنسی یا دخول هر جسمی به واژن احساس می کنند بیشتر ناشی از فشاری است که به بافت ها یا کانال واژن وارد می شود و این فشار می تواند برای فرد دردناک باشد. همچنین انقباض عضلات دیواره های واژن حین دخول سبب فشار بیشتر و درد می شود. بعضی خانم ها از سوزش یا درد سوزشی در حین اولین رابطه جنسی صحبت می کنند‌. در این موارد هم عامل سوزش، زخم در خود پرده بکارت نیست. بلکه اغلب در این افراد پارگی خفیف در پوست ناحیه تناسلی و محل ورودی واژن (بافت مخاطی و پوستی که جلوتر از پرده بکارت قرار گرفته) سبب احساس سوزش می شود.
موارد بسیاری از دختران مراجعه می کنند که به دنبال آسیب سطحی پوست یا تماس های سطحی ناحیه تناسلی، دچار سوزش و کمی خونریزی شده اند و برای بررسی بکارت مراجعه می کنند و در این افراد پارگی هایی در پرینه (پوست مدخل واژن) وجود دارد که هم سوزش و هم خونریزی مختصر ایجاد می کند.

پاره شدن پرده بکارت

البته مشخص است که اگر جسمی وارد واژن شده باشد پرده بکارت هم آسیب دیده است. یعنی ممکن است در فردی هم پارگی پوست که سبب سوزش می شود ایجاد شود، هم پارگی پرده بکارت. خونریزی ناشی از پرده بکارت ممکن است خیلی شدید یا خیلی کم باشد و گاها ممکن است اصلا خونریزی وجود نداشته باشد.
با اینکه گفته می شود پارگی پرده ارتجاعی همراه با خونریزی نیست، اما ممکن است خونریزی در مواردی اتفاق بیفتد. حلقه بکارت می تواند قطر کم یا زیاد داشته باشد که از محل وسط پاره می شود. اگر این آسیب یا خراش در حدی باشد که به دیواره واژن برسد، به محل نفوذ عروق خونی (رگ های خونی) وارد شده و به دنبال پارگی این مویرگ ها خونریزی رخ می دهد. اما اگر آسیب به محل عبور رگ ها نرسد، خونریزی اتفاق نمی افتد.

تشخیص اینکه خانمی رابطه جنسی داشته یا خیر فقط با بررسی پرده بکارت یا هایمن نیست. چون در بعضی افراد که پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد و پارگی اتفاق نمی افتد، با توجه به شلی بافت های ناحیه تناسلی، تغییرات پوستی ناحیه وستیبول ( مدخل واژن) و پرینه (پوست بیرون واژن)، بررسی و معاینه چین های داخل واژن (عمیق بودن یا صاف شدن چین خوردگی ها)، شلی بافت های داخل واژن که از مدخل واژن قابل رویت هستند، می توان وجود رابطه جنسی در گذشته را تشخیص داد. مشخص است که این تغییرات با یک بار دخول و نزدیکی اتفاق نمی افتد و در افرادی با پرده ارتجاعی که پارگی مختصر بوده باشد و به عروق خونی نرسیده باشد و یا پارگی واضحی اتفاق نیفتاده باشد و این اتفاق فقط یکبار در گذشته رخ داده باشد، قابل تشخیص نخواهد بود.

 

انواع پرده بکارت

ارتجاعی
پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد یا خونریزی بسیار مختصر دارد و گاها قابل تشخیص توسط خود فرد نیست.

حلقوی

سوراخ دروناین پرده کاملا شکل حلقوی یا هلالی دارد و پارگی آن بدنبال رابطه جنسی کاملا واضح وقابل تشخیص استو اغلب خونریزی ایجاد میکند.

 غربالی (سوراخ سوراخ و یا مشبک) 
این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.و خون قاعدگی از منافذ آن خارج میشود.ایننوع هم بدنیال رابطه جنسی پاره شده وخونریزی دارد.

بدون منفذ یا مسدود 
این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
پس از بلوغ و شروع خونریزی قاعدگی بعلت عدم امکان خروج خون و تجمع خون در رحم و واژن ایجاد مشکلاتی میکند و نیازمند انجام جراحی برای ایجاد راه خروج خون میشود.

عوامل مؤثر در پاره شدن پرده مهبل

برخی فعالیت‌ها می‌تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده مهبل شود از جمله:

رابطه جنسی همراه با دخول آلت

ورود شیء خارجی به داخل مهبل مانند انگشت یا…

آسیب شیئ نوک تیز به ورودی واژن

نکته مهم اینکه دوچرخه سواری، اسب سواری ،پریدن از بلندی،شیرجه زدن در آب، ورزش سنگین،افتادن روی جسم غیر نوک تیز وبرنده و فعالیتهایی از این دست به هیچوجه سبب پارگی پرده بکارت نمیشوند.

اهمیت پرده بکارت

در بعضی فرهنگها این مسئله خیلی اهمیت دارد که دختر به هنگام ازدواج باکره بوده و پرده بکارت داشته باشد. دراین جوامع، پرده بدین معنی ست که وی قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته است.

هر چند که، پرده بکارت نشانه ضعیفی برای بکارت واقعی است، زیرا برخی زنان، این پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسی بر اثر خودارضائی، استفاده از تامپون در موارد خونریزی قاعدگی، یا فعالیتهای غیر جنسی (مثل برخی حوادث ) از دست می دهند.

در این جوامع غالبا خونریزی در شب عروسی دلیلی بر باکره بودن فرد محسوب میشود. در صورتیکه این نظریه توسط اطلاعات پزشکی رد شده زیرا همانطور که گفته شد با توجه به انواع مختلف پرده بکارت ب، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد یا بسیار مختصر در حد غیر قابل تشخیص باشد.

علاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول واژینال نیست.به همین دلیل وجود یا عدم وجود پرده بکارت، همیشه نمی تواند مدرک معتبری برای تعیین باکرگی شخص باشد. البته، اینکه نگرش باکره پسند مردان به خصوص در ایران است،در حالیکه غالبا خود، پیش از ازدواج، ارتباط جنسی دارند.

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن

چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟

گذشته از موارد ارتجاعی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتیکه زن در هنگام سکس، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت.

اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند حرکات ناگهانی یا خشن هنگام دخول سبب خونریزی زیاد و درد خواهد داشت.

بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند زن قبلا سکس داشته یا نه، چنین نیست.چون پرده بکارت انواع مختلف دارد و همچنین میزان شلی یا سفتی عضلات کف لگن در افراد مختلف بدلایل ژنتیک یا ورزش یا نوع فعالیتها متفاوت است.

از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام سکس فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن، درد و خونریزی می شوند.

در صورتیکه، اگر زن هنگام سکس آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

پارگی پرده بکارت چگونه اتفاق می افتد؟

پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از آن ایجاد شود. در پرده بکارت معمولا1 تا 3 پارگی بوجود می آید. پارگی ها معمولا از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده می شوند. در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود. خونریزی پرده بکارت بصورت خون روشن مانند خونریزی از یک زخم تازه است.

لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود و این موارد به راحتی توسط پزشک قابل تشخیص است.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و امکان تعیین زمان پارگی پرده وجود ندارد مگر در مراجع پزشکی قانونی. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

 

معاینه پرده بکارت

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد. پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد. برای معاینه پرده بکارت باید لابیاهای بزرگ  کاملا با  باز و پرده را معاینه شود.و این کار فقط با معاینه توسط پزشک امکانپذیر است و بعلت عدم شناخت دقیق آناتومی ناحیه تناسلی امکان این معاینه توسط خود فرد با آینه یا با گرفتن عکس نخواهد بود. پس لازم است برای رفع هرگونه شک یا بررسی پرده بکارت به پزشک جراح و متخصص زنان برای معاینه مراجعه شود.

ترمیم پرده بکارت

ترمیم بکارت

پارگی پرده بکارت در اثر شرایط مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. رابطه جنسی و ورود آلت تناسلی به واژن، ورود انگشت به واژن در هنگام تحریک یا خارش ناحیه تناسلی در موارد عفونت و یا وارد شدن هر جسم دیگری به واژن سبب پارگی هایمن یا پرده بکارت می شود. اعمالی از قبیل افتادن از درخت یا پله یا دوچرخه، دوچرخه سواری، سوارکاری، ضربه به ناحیه ژنیتال حین ورزش های رزمی به هیچ وجه سبب پارگی پرده بکارت نمی شوند. ضربه هایی مثل ضربه حین لگد خوردن در مشاجره ها، ضربه با مشت یا افتادن روی جسم سفت هم سبب پارگی نمی شود مگر در مواردی که ضربه با وسیله ای برنده باشد که سبب پارگی ناحیه تناسلی همراه با پاره شدن پرده بکارت و ورود آن جسم تیز به واژن همراه باشد.

همان طور که گفتیم تشخیص زمان پارگی پرده بکارت نهایتا طی ۱ هفته از پارگی و آسیب امکان پذیر است و اگر بیشتر از این مدت از پارگی گذشته باشد، امکان تشخیص زمان آسیب وجود ندارد.
ترمیم پارگی پرده بکارت به صورت خود به خود اتفاق نمی افتد حتی اگر دخول فقط یک بار اتفاق افتاده باشد و مدت زمان طولانی از آن گذشته باشد. بنابراین اگر شخص یکبار رابطه جنسی یا آسیب پرده بکارت حتی در سالهای قبل داشته باشد باز هم در معاینه پارگی مشخص است و به صورت خود به خود ترمیم نمی شود. در مواردی که پارگی خفیف باشد و صرفا پارگی در پرده هایمن باشد و آسیب و جراحتی در واژن نباشد، قبل از تشکیل اسکار امکان ترمیم با جراحی وجود دارد اما اگر تعداد دفعات دخول زیاد باشد حتی اگر مدت زمان طولانی از آخرین رابطه جنسی یا دخول گذشته باشد امکان ترمیم مناسب بافت پرده هایمن وجود ندارد.
این ترمیم فقط به صورت جراحی قابل انجام است و در افرادی که پارگی در اثر تجاوز یا به صورت اتفاقی مثلا آسیب با جسم برنده در اثر افتادن بر روی جسم تیز ایجاد شده باشد، می تواند انجام شده و مورد پذیرش باشد. علت پذیرش آن هم این است که در صورت عدم ترمیم، عسر و حرج برای فرد و خانواده، در خطر افتادن آبروی فرد و قتل های ناموسی و خانوادگی و همین طور رواج فحشا در جامعه رخ می دهد. روشهایی که در مجامع غیر علمی در این مورد توصیه می شود با عناوین کاشت بکارت، گذاشتن کیسه خون و پیوند پرده کاملا مردود و عملی شیادانه است.
باید بدانید در مواردی که برقراری رابطه جنسی مدت طولانی اتفاق افتاده باشد، امکان انجام ترمیم مناسب پرده بکارت وجود ندارد. گاها خانوم های متاهلی مراجعه می کنند و تقاضای داشتن مجدد بکارت برای رابطه جنسی با همسرانشان دارند و ذکر می کنند که این درخواست از جانب همسر ایشان بوده است. با توجه به مواردی که گفتیم امکان ترمیم پرده در این شرایط وجود ندارد و در صورت احساس باز بودن ورودی واژن و برای افزایش رضایت جنسی می توان جراحی هایی برای تنگی واژن مانند پرینورافی انجام داد.

 در صورتی که درباره این موضوع سوال و یا ابهامی دارید می توانید آن را در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید. 

(تمامی نظرات این مطلب با نام “ناشناس” درج خواهند شد) 

57 دیدگاه

 • سلام
  چگونه بفهمم پرده بکارتم سالمه یا نه؟ معاینه باید انجام بشه حتما یا خود فرد هم میتونه متوجه بشه؟

  • سلام
   معاینات لازم است توسط پزشک و متخصص زنان انجام شود و امکان تشخیص توسط خود فرد وجود ندارد.

  • سلام
   من نوجوونم و نمی تونم واسه معاینه ی مستقیم به پیش پزشک برم ..حقیقتا وقتی که آشنا شدم با پرده ، رفتم و نگاه کردم تو آینه ..فک کنم از نوع حلقوی بود ،ولی گرد نبود که یک دایره باشه ، ظاهرش یک جوری بود ….بخدا من تا حالا نزدیکی ای نداشتم ، نمی دونم چرا وقتی که دیدم گرد نیست کلی استرس گرفتم ..
   میشه بگید که حتما باید پرده ی حلقوی مثل یک دایره باشه یا نه؟اخه از وقتی دیدم که گرد نیست و یک حوریه حالم خراب شده و می ترسم که نکنه اتفاقی واسش افتاده باشه،همین الانشم که دارم می نویسم از استرس دستام می لرزه …

   • در مطلبی که در سایت در مورد پرده بکارت درج شده
    شکل انواع بکارت اومده
    تشخیص سلامت و نوع بکارت کار متخصص زنان است و فرد عادی نمیتونه تشخیص بده
    بدون معاینه هم نمیشه در مورد نوع و سلامت بکارت نظر داد

    • بله خانم دکتر ..ولی من خیلی نگرانم ..آخه تا به حال هیچ نزدیکی ای با کسی نداشتم ولی شکل پرده ام حلقوی ای بود که دایره اش کمی نامنظم بود ، رفتم توی نت و پرده های پاره رو دیدم ، ولی پرده ام مثل اونا نبود …واقعا نگرانم ، به مادرمم نمی تونم برم بگم که بریم تا معاینه بشه چون فکر می کنه با کسی رابطه داشتم و خودمم خجالت می کشم از اینکه برم بهش بگم..اگه رفتم و معاینه شدم دکتر می تونه تشخیص بده که اگه آسیبی دیده باشه به خاطر رابطه با کسی نبوده؟اینطوری اگه در آینده بخوام با یکی ازدواج کنم دکتر میتونه اون رو از سوءتفاهم در بیاره…من از وقتی افکار منفی میاد سمتم که نکنه اتفاقی براش افتاده باشه روز و شبم شده استرس …نه شئی داخل کردم و نه با کسی رابطه داشتم ..خانم دکتر فقط می خوام بدونم که پرده ام که یک دایره اس که کمی نامنظمه دلیلی بر پارگیش میشه؟و اینکه خود دکتر می تونه تشخیص بده که اگه آسیب دیده باشه با رابطع با کسی نبوده ؟خواهش می کنم ی اطلاعاتی بدید که از نگرانی در بیام..همین😟

     • تشخیص بکارت کار متخصص هست و با تعریف و مدل سازی و … نمیشه نظر داد

    • من نوجوونیم و نمیتونم پیش پزشک برم ولی یکبار انگشت فرو بردم توی واژنم از سر کنجکاوی و همون شب خون دیدم اما بعدش پریود شدم همون شب. خیلی میترسم که پرده بکارت آسیب دیده باشه

     • همانطور که در مطلب نوشتیم هر چیزی وارد وشد پرده آسیب میبینه و باید معاینه حضوری انجام شود تا تشخیص دقیق انجام شود

    • سلام من با نامزدم رابطه داشتم وایشون از پشت دوتا ضربه محکم به دهانه واژنم زد اصلا داخل نشد ولی بعدش خون ریزی شدیدی کردم هنوز بعد ۱۱ساعت خون ریزی بند نیومده تا کی ادامه داره خون ریزی ؟ و تا چند روز خون ریزی ادامه داشته باشه نگران کننده است؟

 • آسیب به بکارت حتما همراه خونریزی هست یا نه؟ یعنی می شود خونریزی نداشته باشیم اما پرده بکارت آسیب دیده باشد؟

  • سلام
   خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت ممکن است خیلی شدید و یا خیلی محدود باشد. گاها این پارگی ممکن است بدون خونریزی اتفاق بیوفتد. برای اطلاع از آسیب دیدگی پرده بکارت، لازم است به پزشک و یا متخصص زنان مراجعه کنید.

  • خیر همانطور که در متن نوشتیم و در ویدئوها گفتیم پاره گی بکارت لزومان همراه با خون ریزی نیست و در هر فرد با توجه به واکنش بدنی و نوع بکارتش ممکنه خون ریزی باشه ممکنه نباشه

  • سلام
   ترمیم پرده بکارت آسیب دیده به صورت عمل سرپایی و بوسیله بی حسی موضعی انجام می شود.

 • سلام
  ایا قتی پرده بکارت پاره میشه یه درد هایی مثل تیر کشیرن در مثانه ابجاد میشه یا نه؟

 • من فقط یکبار از سر کنجکاوی انگشتم رو فرو بردم توی واژن و همون شب خون دیدم ولی بعدش پریود شدم

  • سلام من یه بار واژنم رو مالش دادم .نیم ساعت بعدش لک خیلی خیلی کمرنگ دیدم چون نزدیک به زمان پریودیمه فک میکنم برای اون باشه ولی صبحش هیچ اصری نبود ب نظر شما ب خاطر پردمه؟ ولی اصلا هیچی وارد خودم نکردم رابطه ام نداشتم .لطفا جواب بدید

   • در مورد دلایل پارگی بکارت در هیمن مطلب صحبت شده
    اگر شک دراید مراجعه کنید متخصص زنان

 • سلام دکترببخشیدمن چندبارقبلاخودارضایی کردم وبه واژنم وقسمت پردم فشارتقریبازیادواردمیکردم ولی مستقیماچیزی داخل پردم فرونبردم که ردبشه یعنی پردم پاره شده؟امکان اینم برام وجودنداره که به متخصص مراجعه کنم توروخداکمکم کنیددارم دیونه میشم میترسم ازدواج هم بکنم بخاطراین مسئله

  • سلام
   معاینه بکارت تنها به صورت حضوری امکان پذیر است و امکان نظر دادن بدون معاینه وجود ندارد.

 • سلام من ۱۵ سالمه و نزدیک دو ماه پیش برای اولین بار خودارضایی مالشی داشتم بعد اون دیگه هرگز این کار و انجام ندادم چون قبلا نمیدونستم این کار خودارضایی هستش هیچ خونی هم مشاهده نکردم ولی درد و سوزش داشتم حتی تا الان به مادرم گفتم که درد دارم به پزشک مامایی مراجعه کردم تو صندلی مخصوص خوابیدم و پاهام رو باز کردم و روی همون دو پایه گزاشتم ولی نمی‌دونم پزشک مامایی پردم رو چک کرد یا نه ولی بهم گفت هیچیم نیست و فقط کمی عفونت دارم و دارو داد که مصرف کنم یکم هم احساس شلی میکردم که الان بهترم الان سوال من اینه که من که خود ارضایی مالشی انجام دادم و هیچ خونی هم مشاهده نکردم امکان آسیب به پردم وجود داره؟؟ واینکه پزشک مامایی پردم رو دیده ؟خواهش میکنم جواب بدید من الان دو ماهه یه خواب راحت ندارم استرس دارم عصبیم تمرکز ندارم میترسم

 • سلام خسته نباشین خانوم دکتر من ۱۸سالمه با نامزدم رابطه ی جنسی داشتم ولی اصلا خونریزی نداشتم ولی … نمیدونم پرده سالمه یا ن؟ خیلی میترسم پردم پاره بشه و نمیتونم دکتر بروم

 • سلام بنده با دوستی رابطه داشتم اما دخول هرگز نکرده با هم شوخی وبازی می کردیم و گاهی الت هارا به هم می مالیدیم یک سری احساس کردم دور پریود شدم ونگران حاملگی شدم دارو و امپول استفاده کردم درد کمر شدیدی داشتم که از درون فریاد می زدم درد ناحیه زیر شکم داشتم که می مردم و لکه های خونی پدیدار شد و خونریزی شدید کردم و احتمال سقط کردم یا اگر خدای نکرده حامله بودم می تونه به پردم اسیب برسونه تورا خدا جوابم بده دارم میمیرم از این کارم خواهش تورا خدا راست بگید و انچه درست به نظر میره بگید ممنونم از زمان پرییود تا جریان خون ریزی ۵۰ تا ۵۵ روز طول کشیده

 • سلام خانم دکتر من برای این که بدونم پرده بکارتم از چه نوعی هست رفتم پیش کارشناس مامایی بهم گفت بکارتم از نوع حلقوی غیر ارتجاعی و از نوع دندانه دار هست و یه ساییدگی خیلی جزئی داره وقتی هم خودم تو اینه نگاه میکنم کاملا واضح نیست ولی با انگشت که اون دانه ها رو لمس میکنم خیلی گوناگون و بزرگن جوری که دهانه واژنم پیدا نیست جز این که خیلییی زور بزنم و کمی معلوم میشه هیچوقت رابطه جنسی (دخول)نداشتم ولی یه بار یه ضربه محکم خورد روی واژنم خواستم بدونم گفته های اون ماما درست بوده ؟بکارت من سالم هست در ضمن بکارت من داخل دهلیز قرار داره و جلو نیست چین های پره ها کاملا رو هم خوابیده هستن لطفا راهنماییم کنید سپاس اگر بکارت من پاره شده بود باید اوشون میفهمیدن درستع؟لطفا جواب بدین نگران هستم

   • سلام خسته نباشید خوااااااهش میکنم جوابم رو زود بدین ازین نگرانی خارج شم 🙁 دختر ۱۶ ساله دهستم من حدودا ۷ تا ۸ بار خودارضایی داشتم ک الان خداروشکر ترک کردم ولی در مورد پرده نگرانم. ۱_ب روش مالشی خودارضایی میکردم و بعد ب شکم میخوابیدم و کلیتوریس رو ب تشک میمالیدم و ضربه میزدم ک خب مسلما همه جام تکون میخورد با این روش. ولی ضربه ها اونقدر هم شدید نبود در حد متوسط بود و مستقیم ب پرده ضربه وارد نمیشد فقط ب کلیتوریس وارد میشد. الان میترسم ک بخاطر ضرباتی ک وارد میکردم یهو غیر مستقیم ب پرده هم ضربه وارد شده باشه و اسیب دیده باشه. ممکنه با اینجور ضربه ک گفتم پاره بشه؟ ۲_من بعد خودارضایی کمی سوزش داشتم حتی زمانی ک فقط کلیتوریس رو مالش میدادم و هیج ضربه ای وارد نمیکردم هم بعدش سوزش داشتم. سوزش هم در نواحی کلیتوریس بود و هم اطرافش و احساس میکنم کمی هم قسمت های داخلی. دلیلش چیه ممکنه ب پرده اسیب رسیده باشه؟ اخرین بار ک اینکارو کردم تا چن روز بعد از اون هم کمی سوزش و درد داشتم و راحت نمیتونستم بشینم ولی باز مطمئنم ب پرده در اون دفعه ضربه وارد نشده ولی چرا اینجوری بود:(((( ۳_ من اخرین بار بعد خودارضایی ک فقط مالش بود و مطمئنم حداقل در اون بار هیچ ضربه ای ب پرده وارد نشده بود، چند لکه خون قهوه ای دیدم دلیلش چیه؟ ۴_ با این کار های خیلی زشتی ک انجام دادم ممکنه پرده ساییده شده باشه طوری ک پزشک بفهمه؟ ساییدگی چیه در کل؟ ۵_من بعد از خودارضایی پریودم خیلی نامنظم شد قبل اینکار هم کمی نامنظم بود ولی هر ماه حتما میشدم ولی بعد خودارضایی هر دو ماه شاید بشم. و لکه های پریود نامنظم هم دارم ک هی قطع میشه و دوباره میاد. این ها بخاطر خودارضایی هستش؟ ۶_ اخرین سوالم اینه ک الان ک ترک کردم اگه دیگه هیچ وقت این کارای زشت رو تکرار نکنم ممکنه باز هم عوارضش در اینده سراغم بیاد؟ یه دنیاااا ممنون میشم جواب بدین فقط توروخدا زود جواب بدین خیلیییی نگرانمممم😭ببخشید سوالام زیاد بودن:(

 • سلام ببخشید من خودارضایی کردم فقط مالش با دیت بود چیزی فرو نکردم ولی ازم‌خون اومد و شکمم درد میکنه بخاطر چی میتونه باش خون؟

 • با سلام و وقت بخیر..میخواستم بدونم امکان تشخیص وجود رابطه جنسی سطحی از ظاهر واژن هست؟ یعنی میشه از ظاهر واژن تشخیص داد که دختر خانم در گذشته رابطه جنسی سطحی داشته یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • سلام خانم دکتر. امیدوارم بتونم درست توضیح بدم لطفا بخونید و جوابمو بدید من نمیتونم به پزشک مراجعه کنم. من 18 سالمه و چند وقته که متوجه انواع پرده بکارت شدم و خودم سعی کردم ببینم از چه نوعی هست پردم. من یه تیکه گوشت دیدم که هیچ سوراخی نداشت و به صورت لایه لایه رو هم و به یک سمت قرار گرفته. بعد چند روز که دوباره دیدم متوجه شدم که قسمت پایینی این تیکه گوشتی، لایه ها انگار به صورت افقی نصف شده باشن و از هم جدا شده باشن ولی خب بازم سوراخی وجود نداره و بین لایه های بالایی که کاملا روی هم هستند و لایه های پایینی که از اون بالایی ها جدا شدند یه گوشت دیگ هست که تقریبا صاف ترم هست. آیا پرده من پاره شده من آسیبی هم نرسوندم هنگام مشاهده و هیچ چی هم داخل نبردم. ممنون از شما

  • تشخیص نوع و سلامت پرده بکارت توسط متخصص زنان انجام میشه و کار شما نیست. در مورد دلایل پارگی پرده بکارت در همین مطلب توضیح داده شده .

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من 15 روزه عروسی کردم و پرده بکارتم خونریزی کرد و فقط حدودای 4 سانت داخل شد و به خاطر درد بسیار زیاد ادامه کار انجام نشد و دوبار بعد هم امتحان کردیم بازم درد نمیزاره ولی با عرض پوزش انگشت همسرم تا آخر داخل میره ولی آلت نمیشه خیلی نگرانم و استرس دارم راه کار چی هست ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • سعی کنید کم کم انجام بدید ولی اگر همچنان این مشکل و دراید لازم است مراجعه کنید متخصص زنان برای بررسی

  • سلام من وقتی پریودمیشم یه چیزگوشت مانندی ازم بیرون میاد آیا این نشانه این است که پرده بکارتم سالم نیست؟؟

 • سلام من ۱۹ساله هستم واز۱۵سالگی هفته ای دوبار خودارضایی کلیتوریسم انجام میدادم.آیاپرده بکارتم آسیب دبده؟؟

 • سلام خانم دکترمن 19سالمه واز15سالگی خودارضایی کلیتوریسم انجام دادم آیاپرده بکارام آسیب دیده؟؟درضمن زمان پریودم ازم چیزی گوشت مانن بیرون میاد این طبیعیه یانشانی برآسیب دیدن پرده بکارتم هس؟؟

 • سلام‌خانم دکتر خسته نباشید من نوجوونم از سر کنجکاوی خیلی کم انگشتم رو داخل واژن کردم اصلا نمیدونستم خودارضایی هسته هیچ خونی ندیدم اما یکم سوزش داشتم امکان اسیب دیدگی پرده هست؟؟؟

 • سلام من زمانی که با پرده بکارت آشنا شدم و معاینه کردم دیدم که فکر کنم پرده بکارت من حلقوی است و در سمت چپ پایین کنار دیواره یک سوراخ کوچک وجود دارد درحالی که این سوراخ در سمت راست پایین نیست و اینکه من تا به حال با کسی نزدیکی نداشتم و اینکه در دوران نوجوانی در حمام از روی چهارپاییه افتادم و لبه چهارپاییه تیز بود و به من کمی آسیب زد طوری که خونریزی کرد کمی و هربار که دستشویی میرفتم هم تا ۱ روز بعدش خونریزی میکرد کمی.میخواستم ببینم که این سوراخ کوچک نشانه آسیب دیگی و پارگی پرده است؟؟ممنونم

 • سلام خانم دکتر من چهار سال های که هفته ای دوبار خودارضایی کلیتوریسم انجام میدادم آیا پرده بکارتم آسیب دیده؟؟

  • در همین مطلب در مورد پارگی پرده بکارت توضیحات کامل داده شده . اگر چیزی وارد واژن نشود بکارت آسیب نمیبیند

 • سلام خانوم دکتر اگر پرده بکارت اسیب دیده باشه ولی این اسیب براثر رابطه جنسی و خود ارضایی نباشه ایا گواهی صادر میشه؟؟پس چجور ثابت میکنن که شخص پاک هست؟؟؟

  • پاک بودن با آسیب دیدگی پرده دو تا موضوع جداست. اما پارگی پرده به هر علت که باشه گواهی سلامت صادر نمیشه.

 • سلام
  بانامزدم رابطه داشتم از طریق مقعد عشق بازی
  بعد احساس سوزش داشت
  رفت پیش دکتر گفت پردت بکارت سالمه اطرافش ضربه خورده
  بخوایم گواهی سلامت بگیریم
  دکتر اون ضربه دوره بکارت هم مینویسه یانه

 • سلام خسته نباشید خانم دکتر،من چند وقت پیش با دوس پسرم رابطه داشتم اما دخولی صورت نگرفت اما فقط در حد یک سانت انگشتشو در واژنم فرو برد،هیچ درد یا خونی هم احساس نکردم،میخوام بدونم ممکنه آسیب دیده باشه؟!

 • سلام من پرده بکارت خودمو توی اینه نگاه کردم ولی چیزی متوجه نشدم چیزی که میبینم شبیه پرده هست ولی حس میکنم حالت گوشتی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button