لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان چه تاثیری دارد؟

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان

لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی واژن به شمار می رود که بر روی دو طرف لبه های واژن انجام می شود. عوامل متعددی مثل بارداری و زایمان، بیماری های مادرزادی و رابطه جنسی مکرر موجب تغییر شکل لابیا می شوند. به همین دلیل زنانی که دارای این عارضه هستند، علاقه بسیاری به زیبا سازی واژن دارند. برای آشنایی بیشتر درباره مزایای این عمل و اصلا چطور این عمل انجام میشود؟ آیا هر کسی با هر سنی میتواند این عمل را انجام دهد؟ برای پاسخ به این سوالات، به مقاله لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)  مراجعه نمایید، در این مقاله خانم دکتر ریحانه رمضانی نژاد توضیحات کاملی ارائه داده اند.

آیا عمل لابیاپلاستی تاثیری بر کاهش یا افزایش میل جنسی می‌گذارد؟

اگر تصمیم دارید این جراحی زیبایی واژن را انجام دهید، اما نگرانی‌هایی در رابطه با کاهش میل جنسی پس از عمل لابیاپلاستی دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.همان‌ گونه که می‌دانید هدف اصلی از انجام این عمل جراحی، زیبایی است و کمتر جنبه درمانی دارد اما در مواقعی هم عمل لابیاپلاستی می‌تواند حس جنسی را نیز در فرد تقویت کند. در بعضی زمان ها لابیاهای خانم‌ها دارای چین و چروک بسیار و پوست‌های اضافه‌ای است که ناحیه کلیتوریس را پوشانده‌اند. همین موضوع موجب کاهش حس جنسی در خانم‌ها می‌شود.
به همین دلیل جراحی لابیا با از بین بردن این قسمت های اضافه و چین و چروک‌ها، میل جنسی را در فرد تقویت و افزایش می دهد.در نتیجه برای پاسخ به این سوال که آیا عمل لابیاپلاستی میل جنسی را افزایش می دهد یا کاهش باید گفت که پاسخ این سوال تا حدود بسیاری به تخصص و مهارت جراح خود بستگی دارد!

یک جراح و متخصص زنان می‌تواند با بهره‌ گیری از تکنیک‌های درست باعث افزایش تحریک پذیری نقاط حساس مانند کلیتوریس شود. در مقابل این امکان نیز وجود دارد که به علت عدم مهارت جراح در انجام لابیاپلاستی واژن دچار ظاهر نازیبایی شده و فرد اعتماد به نفس خود را برای برقراری رابطه جنسی از دست بدهد.

عمل جراحی لابیاپلاستی با کوچک‌ تر کردن سایز لابیاها می‌تواند به صورت مستقیم تحریک پذیری کلیتوریس را افزایش دهد، دخول‌ را راحت تر کند و درد و خارش لابیاها که ناشی از سایز بزرگ آن‌ها می باشد را نیز تسکین دهد. به همین دلیل عمل جراحی لابیاپلاستی به صورت مستقیم بر روی افزایش میل جنسی تاثیرگذار است. اما به این نکته توجه داشته باشید که این جراحی زیبایی واژن در صورتی که توسط یک جراح متخصص و مجرب صورت نگیرد، می‌تواند به صورت غیر مستقیم بر روی کاهش میل جنسی افراد نیز اثر بگذارد.

اگر چه در عمل لابیا هیچگونه آسیبی به کلیتوریس وارد نمی‌شود، اما چنانچه جراح تسلط کافی بر روی انواع تکنیک‌ها یا بخیه زدن نداشته باشد امکان دارد باعث نا زیباتر شدن ظاهر واژن شود. این موضوع با کاهش اعتماد به نفس در خانم‌ها برای برقراری رابطه جنسی بر روی کاهش میل جنسی آن‌ها نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 

تاثیر لابیاپلاستی بر افزایش میل جنسی

برای درک بهتر میزان تاثیر عمل لابیاپلاستی بر روی حس جنسی فرد باید در آغاز بدانید که این جراحی با چه اهدافی انجام می پذیرد. مهم‌ترین مواردی که بانوان را به سوی انجام این جراحی زیبایی سوق می‌دهد، عبارت است از:

 •  بهبود و زیبا سازی ظاهر واژن
 •  اصلاح لابیاهای نامتقارن که باعث برهم خوردن زیبایی واژن شده است
 • اصلاح فرم لابیاها در کسانی که به علت شدت بزرگی یا آویزان بودن لابیاها طی رابطه جنسی یا فعالیت‌های ورزشی احساس درد می‌کنند
 •  از میان برداشتن پوست‌های اضافه کلاهک کلیتوریس که که باعث کاهش حس جنسی شده است

چنانچه دقیق‌ تر موارد فوق را بررسی کنید متوجه این موضوع خواهید شد که لابیاپلاستی به صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند بر روی افزایش میل و حس جنسی تاثیرگذار باشد. قبل از هر چیزی بد نیست که این موضوع را بدانید که عوامل موثر در افزایش میل جنسی در خانم‌ها بسیار متفاوت می باشد. اما جوانسازی واژن و اصلاح ایرادات موجود از عوامل موثر مشترک در افزایش میل جنسی در بیشتر خانم‌ها محسوب می شود. در ادامه به تاثیر مستقیم و غیرمستقیم عمل لابیاپلاستی بر روی افزایش میل جنسی بانوان می پردازیم.

 

تاثیر مستقیم لابیاپلاستی بر افزایش میل جنسی زنان

در اکثر مواقع حین جراحی لابیاپلاستی عمل کلیتوریس نیز انجام می‌شود، به این دلیل که بعد از کوچک‌ تر شدن و کوتاه شدن لابیاها کلیتوریس بیشتر مشاهده می شود. وجود قسمت ها و پوست‌های اضافه بسیار بر روی لابیاها در اکثر مواقع باعث کاهش تحریک پذیری خانم‌ها می‌شود.به همین دلیل طی این عمل می‌توان با تقویت تحریک پذیری کلیتوریس میل جنسی را در خانم‌ها افزایش داد.

 

تاثیر غیر مستقیم لابیاپلاستی بر میل جنسی زنان

آیا می‌دانید چند درصد از خانم‌ها به دلیل عدم رضایت از ظاهر واژن خود تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند یا از روابط خود حداکثر لذت را نمی‌برند؟

جراحی لابیاپلاستی با بهبود و زیبا سازی ظاهر واژن و افزایش اعتماد به نفس خانم‌ها به صورت غیر مستقیم میل جنسی خانم‌ها را افزایش می‌دهد. تعداد زیادی از خانم‌ها بعد از انجام لابیاپلاستی اعلام کرده‌اند که میزان رضایت آن‌ها از زندگی زناشویی بسیار افزایش پیدا کرده است. البته باید به این نکته توجه داشت که بیشتر خانم‌ها کاندید این جراحی زیبایی واژن نیستند.
توصیه می شود فقط در صورتی این جراحی را انجام دهید که شلی لابیاها یا بزرگ‌ تر بودن سایز آن‌ها از حد طبیعی بیشتر باشد و انجام فعالیت‌های ورزشی، رابطه جنسی یا پوشیدن لباس‌های تنگ را برایتان با مشکل روبرو کرده است.

 

آیا امکان دارد که لابیاپلاستی میل جنسی خود را کاهش دهد؟

بله این امکان وجود دارد، به این دلیل که ناحیه تناسلی در خانم ها، ناحیه ی بسیار حساسی محسوب می شود و جراحی این ناحیه نیز، نیاز به تبحر و تخصص بسیار زیادی دارد.

پزشک جراحی شما باید کاملاً نسبت به آناتومی بدن زنان، شناخت کافی داشته باشد تا آسیبی به ناحیه واژن فرد وارد نشود. بعضی اوقات از زنان با عدم آگاهی به پزشکی مراجعه می کنند که دانشی در این زمینه ندارد و در نتیجه ی عملی اشتباه، به قسمت های عصبی واژن آسیب وارد می شود، که این امر موجب کاهش میل جنسی در بین خانم ها می گردد. بنابراین قدم اول در انجام جراحی لابیاپلاستی و دیگر جراحی های ژنیتال، انتخاب و مراجعه به یک پزشک مناسب می باشد. در صورت جراحی درست و موفق لابیاها میل و لذت جنسی در بانوان بسیار افزایش پیدا می کند.

به این نکته توجه داشته باشید که جراحی لابیاپلاستی بر روی لابیاهای مینور واژن انجام می پذیرد و این قسمت، اعصاب حسی برای تحریک پذیری جنسی ندارد، بنابراین لابیاپلاستی به خودی خود نمی‌تواند باعث کاهش میل جنسی بانوان شود. اما عمل لابیا به صورت غیر مستقیم و از طریق کاهش اعتماد به نفس خانم‌ها امکان دارد تمایل و رغبت آن‌ها را برای برقراری رابطه جنسی کم کند. فقط در این صورت است که گفته می‌شود فرد بعد از جراحی لابیاپلاستی دچار کاهش میل جنسی شده است.

 

جراحی لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

همه ی خانم های بالای 18 سال که کاملا سالم هستند و بیماری مزمنی ندارند، می توانند این عمل زیبایی واژن را انجام دهند. دختر خانم های باکره و بالای 18 سال نیز می توانند این عمل را انجام دهند. افزادی که زائده های زگیل تناسلی هم دارند، می توانند بعد از درمان اقدام به عمل جراحی لابیاپلاستی کنند.

 

در چه صورت نمی توان عمل لابیاپلاستی را انجام داد؟

دختران زیر 18 سال نیز تا پایان بلوغ خود نمی توانند این جراحی را انجام دهند. همچنین برای بانوانی که به موارد زیر مبتلا هستند، عمل لابیاپلاستی ممنوع می باشد، مگر اینکه درمان شوند و بعد اقدام به عمل زیبایی واژن کنند. موارد ممنوعیت عمل لابیاپلاستی عبارت است از:

 • عفونت فعال
 • سیستم ایمنی ضعیف
 • زگیل تناسلی
 • زخم در ناحیه تناسلی
 • بارداری
 • قاعدگی
 • اختلال‌های لخته شدن خون
 • عفونت واژن و فرج
 • دیابت
 • بیماری‌های نئوپلاستیک
 • سرطان
 •  و…

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را در بارداری انجام داد؟

توصیه می شود عمل لابیاپلاستی را در طول بارداری و زمان زایمان به دلایل متفاوتی انجام ندهید . از مهم ترین دلایل آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد که شامل:

 • برای انجام عمل زیبایی واژن باید از بی حسی موضعی استفاده شود که می تواند برای مادر و جنین عوارضی جدی به همراه داشته باشد.
 • تغییرات شدید هورمونی مادر باردار می تواند تغییراتی را در دستگاه تناسلی خارجی خود ایجاد کند که 3 الی 8 هفته بعد از زایمان به حالت طبیعی و نرمال خود برمی گردد .
 • در زایمان های طبیعی به دلیل نزول و خروج جنین از دستگاه تناسلی خارجی موجب کشیدگی ها و پارگی هایی در منطقه پرینه می شود.
 • در هنگام زایمان ارگان های لگنی پرخون می شود و اگر عمل زیبایی واژن انجام شود، عوارض ناشی از آن افزایش پیدا می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button