دختران باکره می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

لابیاپلاستی برای دختران باکره

یکی از جراحی های بسیار آسان و راحتی که معمولا اکثر خانم ها برای زیباسازی واژن خود انجام می دهند لابیاپلاستی است که پزشک متخصص با برداشتن پوست های اضافی به واژن ظاهری مناسب می بخشد و به خاطر وجود همین مشکل است که بیشتر دختران باکره ای که قصد عمل لابیاپلاستی را دارند نمی دانند که این جراحی عوارضی دارد یا نه ؟ به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به موضوع لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) برای دختران باکره بپردازیم تا تمامی سوالاتی که برایتان پیش می آید را پاسخ بدهیم.

 

هدف از عمل زیبایی لابیاپلاستی برای دختران باکره چیست ؟

جراحی لابیاپلاستی معمولا به خاطر کاهش سایز و کوچک کردن لابیاهای مینور و یا متقارن کردن اندازه لابیاها انجام می شود اما گاهی اوقات بعضی از دختران به دلایلی مانند ژنتیکی، اختلالات هورمونی و غیره، رشد لابیاهای مینور شان در دوران بلوغ بیش از حد معمول است و خیلی بیشتر از حالت عادی بزرگ شده اند به همین دلیل این جراحی را انتخاب می کنند.

بزرگی این لابیاها مشکلاتی مثل زیبایی، بهداشتی و در آینده مقاربت های دردناک را برای دختران به همراه دارد و وجود همین مشکلات است گه باعث شده تا این دختران و مادران آنها به فکر انجام عمل لابیاپلاستی بی افتند چون بعد از لابیاپلاستی فرم لبهای واژن آنها می به اندازه عادی و متقارن خود قبل از شروع بلوغ شان برمی گردد و حالت بهتری می گیرد.

 

بزرگی لابیاهای دختران چیست و چه مشکلاتی دارد ؟

متخصص زنان با توجه به آناتومی واژن خانم ها، به این نتیجه رسیده اند که بزرگی لابیاها یک نوع بیماری نیست ولی می تواند موجب عدم رضایت دختران از ظاهر واژن خود شود و نگرانی را در دل آنها بابت ازدواج شان در آینده و ظاهر لابیاهای شان ایجاد کنند. بزرگی لابیاهای واژن مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد. همانند :

 • کاهش اعتماد بنفس در دختر خانم ها
 • ایجاد درد و سوزش واژن در موقع ورزش یا انجام بعضی از کارهای حرکتی
 • احساس درد، خارش و سوزش در ناحیه تناسلی حین پوشیدن لباس های بسیار تنگ یا شلوار جین
 • مشاهده تیرگی و چین و چروک زیاد در ناحیه لابیاها
 • انحراف مسیر ادرار و عفونت های ادراری مکرر
 • تمیز نشدن درست ناحیه تناسلی در حین شستشوی آن

به علاوه همه این موارد گفته شده رشد لابیاها در بعضی از این دختران نامتقارن است یعنی یکی از لبه ها بزرگتر از دیگری می باشد و همچنین این لابیاها معمولا ظاهری افتاده و آویزانی خواهند داشت که قطعا خوشایند هیچ کس نیست.

 

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی را بدون عوارض انجام دهند؟

یک نمونه از پر اهمیت ترین دغدغه هایی که دختران باکره برای لابیاپلاستی دارند، آسیب به پرده بکارت آنها می باشند ولی باید بدانند که این جراحی در بیرون واژن لابیاپلاستی و در حقیقت در قسمت لابیای مینور انجام می شود و حتی پرینورافی نیز در قسمت خارجی دستگاه تناسلی قرار می گیرد که هیچ ربطی به پرده بکارت ندارد که در ورودی دهانه واژن قرار گرفته است نخواهد داشت چون بکارت تنها در صورت دخول هر چیزی به واژن، پاره می شود بنابراین دقت داشته باشید که این عمل هیچ گونه آسیبی به پرده بکارت شما وارد نخواهد کرد پس با خیال راحت می توانید لابیاپلاستی را بدون هیچگونه نگرانی انجام دهید.

 

چه دخترانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند؟

برای این عمل شرایط سنی وجود دارد چون جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره باید حتما بالای ۱۸ سال انجام شود که لابیاهای تغییر نکند و حالت خیلی بزرگ و افتاده و آویزان داشته باشد و همچنین دقت داشته باشید که این عمل تنها برای دخترانی انجام می شود که لابیاهای تیره و پر چین و چروکی دارند یا اندازه لابیای آنها نامتقارن است.

 

آیا دخترانی که عمل لابیاپلاستی کرده اند می توانند در آینده به روش طبیعی زایمان کنند؟

قابل توجه دخترخانم هایی که در دوران مجردی خود، عمل لابیاپلاستی را انجام داده اند باید بگوییم که در مورد زایمان طبیعی آنها مانعی وجود نخواهد داشت بلکه می توانند به راحتی طبیعی زایمان کنند به خاطر اینکه این جراحی خیلی سریع و در عرض 6 ماه ترمیم پیدا می کند و به خاطر اینکه آثار اسکار ناشی از جراحی باقی نمی ماند، مشخص نمی شود که عمل جراحی انجام گرفته است یا نه.

اتفاقا در ارتباط با همین مطلب جالب است که از این نکته آگاه باشید که زایمان طبیعی و بارداری برای این دسته از افراد بسیار راحت تر از افراد معمولی خواهد بود چون در شرایط نرمال، به دنبال بارداری ممکن است رشد لابیا افزایش یابد یا در دوره شیردهی نازک و حساس شود بلکه این عوارض برای دخترانی که عمل لابیاپلاستی را انجام داده باشند، وجود ندارد و یا اگر هم باشد با شدت بسیار کمتری خواهد بود به خاطر اینکه در این خانم ها لب های بزرگ وجود ندارد بنابراین شخص مورد نظر هنگام زایمان آزرده نمی شود و به آسانی می توانند اپیزیوتومی، زایمان طبیعی و دوران حاملگی موفقی را پشت سر بگذارند. جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره  قبل از بارداری فواید بسیار جالبی دارد به عنوان مثال:

 • ریسک عفونت هایی که ممکن است در هنگام بارداری و شیردهی به آن مبتلا شوید به شدت کاهش می یابد.
 • احتمال سوزش و بروز درد و حساسیت ناحیه لابیا بعد از جراحی لابیاپلاستی، را تا حدی که امکان دارد کم می شود.
 • احساس تیرگی، سختی، اذیت شدن حین پوشیدن لباس و ایجاد زخم در ناحیه تناسلی بعد از بارداری کاهش پیدا می کند.

 

مزایای انجام جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره

همانطور که مطلع هستید این جراحی از سن 18 سالگی به بعد، مشروط بر تکمیل دوره بلوغ در دختران قابل انجام شدن می باشد. از جمله مزایایی که انجام این عمل جراحی در آینده برای دختران به ارمغان می آورد عبارت است از:

 • بهبود و زیبا سازی فرم و ظاهر لابیاها
 • راحت تر شدن دوران بارداری و زایمان
 • بدون هیچ گونه آثار جراحی، انجام خواهد شد.
 • در سریع ترین زمان ممکن انجام می گیرد و نتایج مطلوب تری را به دنبال دارد.
 • احتمال بازگشت لابیاها به حالت اولیه وجود نخواهد داشت.
 • نتیجه ناشی از لابیاپلاستی تا آخر عمر فرد ماندگار می باشد.

 

مراقبت های لازم پس از لابیاپلاستی برای دختر خانم ها

پس از لابیاپلاستی برای دختران نکات مراقبتی بسیار ساده و در عین حال مهمی وجود دارد که باید با دقت بالایی آنها را رعایت کنید تا پس از گذراندن دوره بهبودی نتایج به مراتب بهتری را در پی داشته باشید که ما در ادامه برخی از مهم ترین نکاتی که برای مراقبت از لابیاپلاستی توسط دکتران با تجربه توصیه می شود، به شرح زیر می باشد :

 • پس از جراحی از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت استفاده کنید (چه با لیزر انجام شود چه با جراحی).
 • محل جراحی را با آب خنک و شامپوی بچه به مدت 1 هفته تا 10 روز شستشو دهید.
 • تا حدالامکان پس از جراحی لابیاپلاستی از توالت فرنگی استفاده کنید.
 • پرهیز کردن از انجام هرگونه ورزش سنگین به مدت 40 روز پس از عمل
 • آهسته گام برداشتن حین پیاده روی، پرهیز از پرش، دویدن و سریع قدم زدن در حین راه رفتن
 • استفاده از آنتی بیوتیک های خوراکی نیز به مدت 1 هفته البته با تجویز پزشک معالج
 • خودداری از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین به مدت 10 روز پس از عمل لابیاپلاستی

از پمادهای ترمیم کننده و پمادهایی که برای نرم شدن ناحیه تناسلی و ترمیم لابیا مناسب است استفاده کردن البته معمولا پزشکان متخصص همراه با این پمادها، ژل های بی حس کننده نیز تجویز می کنند که باید با گاز روی ناحیه مورد نظر استعمال شود تا هم ناحیه جراحی ترمیم شود و هم دردی را احساس نکنید و بعد از این کار هم باید لباس زیر پوشیده شود تا کاملا جذب پوست گردد و احساس درد را برایتان از بین برود.

و علاوه این موارد اگر لابیاپلاستی با جراحی انجام گرفته باشد، لازم است که حتما این ناحیه به مدت 10 روز کاملا خشک و عاری از رطوبت باشد و سپس بعد از 10 روز بر اساس نظر جراح متخصص زنان، نیاز است که از کرم های ترمیم کننده در محل اسکار استفاده کنید تا فرآیند ترمیم و بهبود شخص، سریعتر طی شود.

سخن آخر

با توجه به تمامی مطالب گفته شده در موارد بالا پیشنهاد می کنیم که اگر امکان دارد لابیاپلاستی را در سنین پایین تر و بعد از تکمیل بلوغ انجام دهید برای اینکه نتیجه ای به مراتب بهتری را رقم می زند و هیچ گونه نگرانی را از بابت بارداری، زایمان و آسیب دیدگی پرده بکارت وجود ندارد البته برای این که خطرات و عوارض ناشی از این جراحی را برای خودتان کمتر کنید بهتر است که از جراح زنان با تجربه در زمینه لابیاپلاستی استفاده نمایید تا با اطلاعاتی که دارد عمل شما را عالی انجام دهد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button