لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

لابیاپلاستی

دکتر ریحانه رمضانی نژاد با تجربه بیش از صدها عمل زیبایی واژن در تهران که یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در سال های اخیر بوده، در این مقاله به مهم ترین سوالات شما عزیزان در مورد عمل لابیاپلاستی (زیبایی واژن) پاسخ داده است.

         فهرست

 1. آناتومی لابیا چگونه است؟
 2. علت ایجاد لابیای بزرگ یا لابیای متقارن چیست؟
 3. انواع جراحی های زیبایی واژن
 4. مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

 5. دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی

 6. سوالات رایج

  

 

آناتومی لابیا:

لابیا ماژور: لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. لابیاهای بزرگ وظیفه پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس را بر عهده دارد. لابیا مینور یا لابیای داخلی: لبه هایی هست که در ورودی دهانه واژن قرار دارند که بین لابیاهای ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه و ضخامت در بین خانم ها متفاوت است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

علت ایجاد لابیای بزرگ یا لابیای نامتقارن چیست و چه مشکلی برای خانمها ایجاد میکند؟

شایع ترین علت ایجاد لابیای بزرگ، ژنتیک است. البته بارداری و زایمان، تغییرات و اختلالات هورمونی، تماس جنسی مکرر و ورزش های حرفه ای که سبب اصطکاک زیاد در ناحیه ی واژینال می شوند هم می تواند از عوامل لابیاهای بزرگ باشد. لابیاهای بزرگ ممکن است فقط از نظر زیبایی و اعتماد به نفس در رابطه با شریک جنسی ،برای فرد نامطلوب باشد اما در اغلب موارد افراد به علت ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ، درد و سوزش در ناحیه حین رابطه جنسی، درد موقع انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری ، دویدن یا سوارکاری و همینطور عفونت راجعه جهت انجام عمل لابیاپلاستی مراجعه می کنند.

 

 جراحی زیبایی واژن چگونه است؟

در این جراحی لابیا مینورهای بزرگ شده، کوچکتر و متقارن می شوند و چروک های پوست و پوسته های اضافی برداشته می شوند. این عمل می تواند همراه با هودکتومی یا برداشتن پوسته های اضافی کلاهک کلیتورس انجام شود.این جراحی به چند روش قابل انجام است ،می تواند با استفاده از لیزر مونالیزاتاچ یا جراحی با تیغ جراحی و یا تلفیق هردو انجام شود. نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست ولی اگر افرادی کاندید استفاده از لیزر شوند، برش ها نسبت به روش جراحی با تیغ، صاف تر و نمای طبیعی تری خواهند داشت و اگر نیاز به بخیه هم باشید با تعداد خیلی کمتر و در حد یک تا دو بخیه خواهد بود. و نتایج مطلوب تری خواهد داشت. البته تمام این موارد به تجربه، وقت و مهارت و تکنیک جراح بستگی دارد.

انواع جراحی های زیبایی واژن

جراحی های زیبایی واژن به مجموعه جراحی هایی گفته می شود که در جهت زیباسازی ناحیه تناسلی خارجی خانم ها و رفع اشکالات و ترمیم عیب های ظاهری یا عملکردی هر قسمت انجام می شود. این اعمال جراحی در اصل مربوط به ژنیتالیای خارجی خانم ها است و ربطی به واژن ندارد. اما به اصطلاح و به صورت عامیانه به آن جراحی زیبایی واژن می گویند. واژن کانال بین سطح خارجی ناحیه تناسلی و دهانه رحم قرار گرفته و محلی است که در آن رابطه جنسی برقرار می شود. جراحی های زیبایی در این ناحیه بر روی پوبیس (عانه)، لابیاهای بزرگ (که دو طرف ورودی واژن را مانند بالشتکی از چربی پوشانده اند)، لابیاهای مینور (لبه های پوستی پوشاننده ورودی واژن) و پرینه (پوست بین ورودی واژن و مقعد) انجام می شود. انواع جراحی هایی که روی این ‌نواحی انجام می شود شامل کوچک کردن و ساکشن چربی پوبیس یا تزریق چربی در این ناحیه در بعضی افراد.

 • تزریق چربی به لابیاهای بزرگ
 • لابیا ماژوروپلاستی یا برداشتن پوسته های اضافی و آویزان روی لابیاهای ماژور بدلیل آتروفی شدید چربی در این ناحیه
 • لابیامینوروپلاستی که به صورت کلی لابیاپلاستی گفته می شود.
 • هودکتومی یا برداستن کلاهک روی کلیتوریس
 • جراحی های تنگ کردن واژن که جزو جراحی های زیبایی ناحیه خارجی تناسلی محسوب نمی شود.
 • جراحی برداشتن اسکارهای پوستی روی پرینه که می تواند به علت برش اپی زیوتومی در زمان زایمان طبیعی ایجاد شده باشد.
 • برداشتن ضایعات پوستی مانند خال، منگوله های پوستی، زگیل های پوستی و یا اسکار ناشی از جراحی های کوچک قبلی در این ناحیه.

 

در مورد تمام این جراحی ها به تفکیک در سایت صحبت می کنیم.

 

لابیاپلاستی با لیزر

بیشتر ۳ سال هست که من در مطب با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا، این جراحی را در مدت زمان کم و با کمک بی حسی موضعی انجام می دهم و بعد انجام عمل بیمار می تواند به منزل برود و با رعایت توصیه های مراقبتی به زندگی عادی بپردازد.

لابیاپلاستی با استفاده از تیغ جراحی:

در مواردی که لابیاها شکل خاصی داشته باشند، ضخامت خیلی زیاد باشد ،چینهای اضافی پوست وجود داشته باشد، یا پوسته ی روی کلیتوریس حجیم باشد، جراحی در کلینیک و اتاق عمل با استفاده از بی حسی از کمر یا بیهوشی انجام می شود . در این موارد هم چند ساعت بعد عمل فرد قابل ترخیص است.

جراحی زیبایی واژینال

 

لابیامینوروپلاستی چیست؟

لابیامینوروپلاستی جراحی ترمیمی لابیاهای کوچک است. لابیاهای مینور دو لبه پوستی در دو طرف ورودی واژن است. در بعضی افراد ممکن است بصورت ژنتیکی این لبه های پوستی بزرگ و آویزان باشد. یا به دنبال تغییرات هورمونی در دوران بارداری، بعد از زایمان بزرگتر شود. گاهی هم به علت وجود اصطکاک زیاد در ناحیه بزرگتر، ضخیم و دارای چین و چروک می شود. این حالت بدنبال ورزش هایی مثل دو، دوچرخه سواری، اسب سواری و یا رابطه جنسی مکرر و در برخی موارد خود ارضایی اتفاق می افتد.
بزرگی این لبه ها ممکن است فقط از نظر زیبایی نامطلوب باشد ولی در بعضی افراد به دلیل بزرگی شدید، امکان ایجاد عفونت مکرر، خارش و سوزش لبه ها در حین رابطه جنسی یا هنگام پوشیدن لباس های تنگ شود. درد موقع تماس طولانی و درد و سوزش و خارشدر زمان راه رفتن زیاد و یا حین پوشیدن لباس زیر تنگ، مایو، شلوارهای تنگ و چسبان مشکلات دیگری هستند که در اثر لابیاهای مینور غیر طبیعی ایجاد می شود.
جراحی لابیامینوروپلاستی روشی است که نه تنها به علت زیبایی، بلکه به علت های درمانی و جهت کمک به سلامت خانم ها انجام می شود.

 

لابیاماژوروپلاستی چیست؟

لابیاهای ماژور یا بزرگ، دو بالشتک چربی هستند که در دو طرف لابیاهای مینور قرار دارند. این بالشتک ها ناحیه ی بین لابیا مینور و کشاله ران را پوشانده اند. در بعضی افراد به دنبال کاهش وزن شدید مثلا بعد از بارداریهایی که فرد افزایش وزن زیادی داشته است یا بدنبال جراحی های کوچک کردن معده در افراد بسیار چاق که بیمار کاهش وزن خیلی زیاد داشته، این بالشتک های چربی دچار آتروفی می شود. میزان چربی زیرپوست شدیدا کم می شود. پوست روی لابیاهای ماژور آویزان و چروک می شود.
جراحی لابیاماژورپلاستی برای برداشتن این پوسته های اضافی انجام می شود. این جراحی تکنیک خاصی دارد و مراقبت های بعد عمل در ایجاد نتیجه مطلوب بسیار تاثیرگذار است. در مورد تزریق چربی در موارد آتروفی مختصر بالشتک چربی زیر لابیاهای ماژور در سایت مطلب گذاشته ام که می توانید آن را مطالعه کنید. این دو روش یعنی تزریق چربی و لابیاماژوروپلاستی هر دو در موارد آتروفی لابیا ماژور ها و کم شدن چربی آنها انجام می شود. تفاوت انتخاب این روش ها بر اساس میزان شلی و افتادگی پوست لابیاماژور ها تعیین می شود بنابراین انتخاب نوع عمل برای هر فرد بعد از ویزیت و معاینه توسط متخصص زنان مشخص می شود.
پس قبل از هر اقدامی برای این‌کار باید به متخصص زنان جهت مشاوره مراجعه کنید و درخواست انجام یک روش خاص نکنید. چون انتخاب روش بر اساس وضیعت هر فرد متفاوت است.

 

شماتیک واژن

انواع لابیا

از نظر آناتومیک دو لابیای مینور و ماژور در ناحیه تناسلی خارجی بانوان وجود دارد که در زیبایی واژن تاثیر بسزایی دارند. لابیاهای مینور دو لبه پوستی هستند که بلافاصله در اطراف ورودی واژن قرار دارند. شکل این لابیاها در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است بزرگ یا کوچک، ضخیم یا نازک و تیره یا روشن باشند. فرم مثلثی یا هلالی داشته باشند. از زیر کلیتوریس شروع شده باشند یا تا بالای کلیتوریس امتداد داشته باشند. و به پوسته پوشاننده کلیتوریس متصل شده باشند.
که تمام این موارد در زیبایی واژن تاثیرگذار هستند. همچنین بزرگی لابیاهای مینور می تواند در مستعد کردن فرد به عفونت، احساس درد و سوزش در حین دخول در رابطه جنسی یا ورزش هایی مثل اسب سواری، دوچرخه سواری و دویدن، راه رفتن طولانی، استفاده از لباس های زیر تنگ و شلوار های چسبان و نیز خارش در ناحیه موثر باشند. لابیاهای ماژور، دو تا بالشتک چربی هستند که حد فاصل لابیاهای مینور و کشاله ران قرار دارند. این بافت ها اثر محافظتی در موارد ضربه به واژن دارند. از ورود میکروب ها به واژن تا حدی جلوگیری می کنند.
این بافت ها در بعضی افراد بزرگتر و در بعضی کوچکتر هستند. معمولا خانم های لاغر لابیا ماژور کوچکتر و افراد چاق لابیا ماژور بزرگتری دارند. لابیا ماژور اثر پوشاننده بر روی لابیاهای مینور و ورودی واژن هم دارند و در مواردی که لابیاهای مینور مختصر بزرگ باشد این اثر پوشاننده به زیبایی و همینطور بهبود کارکرد فرد و پیشگیری از درد و خارش و سوزش حین ورزش، راه رفتن و دویدن، پوشیدن لباسهای زیر و شلوار تنگ یا مایو کمک می کند.
گاهی لازم است لابیاهای ماژور کوچکتر شوند و گاهی لازم است بزرگتر باشند تا نتیجه اقدامات زیبایی واژن بهتر باشد. در موارد خیلی کوچک ممکن است اگر لابیاهای مینور برجسته باشند، در لباس تنگ لابیاهای کوچک مشخص باشد. از طرف دیگر در مواردی که لابیاهای ماژور خیلی بزرگ باشند (این حالت اغلب در افراد چاق وجود دارد) ممکن است برجستگی زیادی هنگام پوشیدن شلوار تنگ یا مایو دیده شود و این برای خود فرد آزاردهنده باشد. بنابراین در هر دوی این موارد نیاز است که جراحی زیبایی انجام شود و این جراحی همانطور که قبلا توضیح دادم شامل دو روش لابیاماژور پلاستی و یا تزریق چربی است که برای هر فرد بعد مشاوره با پزشک تعیین می شود.

آیا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

خیلی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ما هم در مطب با توجه به اینکه لیزر مونالیزا جدیدترین تکنولژی در زمینه خدمات زیبایی و درمانی ناحیه ژنیتال است اولویت مان استفاده از لیزر برای این عمل است ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف  متفاوت هست و این تفاوت ها تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین این جراحی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را  پس از معاینه مشخص می کنیم.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

 

مراقبت های اولیه بعد از انجام عمل لابیاپلاستی برای کسب نتیجه مطلوب بسیار موثر هست. در ۲۴ ساعت اول بیمار تقریباً باید استراحت مطلق داشته باشد. زمانی که دراز می کشد زیر باسن یک بالشت گذاشته شود، کمپرس یخ به صورت متناوب استفاده شود. بعد از ۲۴ ساعت اول کمپرس آب گرم استفاده بشود . می توانند استحمام داشته باشند و بعد از هر بار شستشو با سشوار محل جراحی خشک شود. در روزهای ابتدایی از شستن های طولانی پرهیز کنند. لباس زیر تنگ نپوشند و داروهایی که پزشک تجویز کرده را مصرف کنند. در ماه اول سیگار مصرف نشود، ویتامین های C،E و همچنین سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنند و در طی یک ماه اول از نزدیکی و رفتن به استخر پرهیز کنند.

بکارت و لابیاپلاستی

سوالی که به طور شایع در مورد انجام لابیاپلاستی پرسیده می شود، این است که آیا در افراد باکره امکان لابیاپلاستی هست یا خیر؟ قابل ذکر است بسیاری از مراجعین و متقاضیان جراحی لابیاپلاستی دختران باکره هستند و این جراحی به هیچ وجه آسیبی به پرده بکارت نمی زند.
برای توضیح این‌ مساله باید بدانیم که لابیاها، لبه های پوستی هستند که در ناحیه تناسلی خارجی قرار گرفته است و پرده بکارت بافت مخاطی است که به صورت یک حلقه ورودی واژن را فرا گرفته و هیچ ارتباطی به ناحیه تناسلی خارجی ندارد. به طور معمول پرده بکارت ۳-۲ سانتی متر داخل تر نسبت به لابیاهای مینور قرار گرفته است و پارگی آن فقط با دخول در رابطه جنسی یا وارد شدن انگشت یا هر جسمی به واژن اتفاق می افتد. در جراحی لابیاپلاستی برش یا دستکاری روی پرده بکارت انجام نمی شود. بنابراین لابیاپلاستی در دختران باکره مانعی ندارد.

محدوده سنی مجاز برای انجام عمل زیبایی واژن

جراحی لابیاپلاستی تقریبا در تمام سنین باروری قابل انجام است. اغلب خانم هایی که به دلایل درمانی یا زیبایی نیاز به این جراحی دارند می توانند لابیاپلاستی شوند.
از بلوغ کامل تا پس از سالهای یائسگی امکان انجام این جراحی وجود دارد و افزایش سن منعی برای لابیاپلاستی نیست اما توصیه کلی بر این است که دختران زیر ۱۸ سال این جراحی را تا سنین ۱۹-۱۸ سالگی به تاخیر بیندازند تا تغییرات کامل بلوغ و شکل نهایی ناحیه تناسلی که تحت تاثیر هورمون ها است به وجود آمده باشد. بنابراین لابیاپلاستی از ۱۸ سالگی و بعد از بلوغ کامل تا سنین پس از یائسگی قابل انجام است.

 

دوره نقاهت

 

در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل بیمار دچار سوزش و درد پس از عمل می شود. که این درد با استفاده از مسکن قابل کنترل است. از فردای عمل به دلیل آسیب عروقی لنفاوی ناحیه دچار تورم می شود و این تورم ممکنه تا یک ماه هم طول بکشد. بعد از ۴ یا ۵ روز بعد از انجام جراحی، ممکنه فرد دچار خارش بشه و این خارش به دلیل جوش خوردن زخم عمل جراحی و ترمیم اعصاب ناحیه هست و کاملاً طبیعی می باشد. کلاً روند ترمیم زخم بستگی به سیستم ایمنی فرد و مراقبت های بعد از جراحی عمل زیبایی واژن، عدم مصرف سیگار، مصرف سبزیجات و میوه های تازه و داروهایی که پزشک برای بیمار تجویز می کنه داره و در کل دوره نقاهت عمل، حدود ۲۰ تا ۳۰ روز طول می کشد.

ارتباط زگیل و تبخال و لابیاپلاستی

آیا ابتلا به زگیل تناسلی و تبخال منعی برای انجام لابیاپلاستی است؟  برای پاسخ به این سوال اول باید بدانیم که زگیل تناسلی در اثر ابتلا به ویروس HPV و تبخال تناسلی در اثر ابتلا به ویروس HSV بروز می کند. هر دوی این ویروس ها، ویروس های پوستی هستند و در شرایطی مثل وجود بیماری شدید، مصرف داروهایی مثل کورتون، ضعف سیستم ایمنی و آسیب های پوستی مثل خراش هایی که در اثر شیو پوست یا خارش یا لیزر روشن سازی و لیزر موی زائد (که سبب زخم های بسیار ریز و میکروسکوپی در پوست می شوند) احتمال عود این ویروس ها وجود دارد.

پس هر فردی که دچار ویروس HPV و HSV باشد احتمال دارد که بعد از هر یک از اقدامات فوق و همچنین بعد از هر جراحی در ناحیه تناسلی یا لابیاپلاستی دچار عود ضایعات شود که البته برای پیشگیری از این مساله راهکارهایی مثل استفاده از داروهای ضدویروسی پیشگیری کننده قبل و بعد از عمل وجود دارد.
در مورد امکان انجام جراحی لابیاپلاستی یا منع انجام آن در این افراد، ابتلا بیماران را به دو گروه تقسیم می کنیم. بیماران دچار ضایعات پوستی یا افرادی که هیچ ضایعه پوستی (تبخال در HSV و زگیل در HPV) ندارند و فقط سابقه ابتلا داشته اند.
اگر فردی دچار تبخال فعال یعنی تاول های تبخال در حال حاضر باشد، باید جراحی لابیاپلاستی به تاخیر انداخته شود تا زمانی که ضایعات کامل از بین بروند و پوست پاک شود.
اما اگر فردی در حال حاضر تبخال ندارد و فقط سابقه ی ابتلا به تبخال داشته، با توجه به اینکه ویروس HSV (عامل تبخال) بصورت مادام العمر در بدن باقی می ماند، بهتر است از یک روز قبل انجام جراحی لابیاپلاستی تا چند روز بعد آن قرص های خوراکی ضد ویروسی مصرف شود.
اما در مورد زگیل تناسلی و ویروس HPV: اگر فردی در حال حاضر ضایعات زگیل تناسلی بر روی پوست ناحیه ژنیتال داشته باشد، به هیچ وجه نباید جراحی لابیاپلاستی انجام شود. بلکه ابتدا باید زگیل ها با استفاده از لیزر، فریز یا بعضی داروها و کرم های موضعی برطرف شود و پس از پاک شدن زگیل ها، اگر طی ۶ ماه هیچ زگیلی نداشت، اقدام به جراحی لابیاپلاستی کند.
اما اگر فرد مبتلا به HPV، هیچ‌ زگیلی روی پوست نداشته باشد و فقط در تست پاپ اسمیر و تاپینگ HPV، ویروس تشخیص داده شده باشد، منعی برای جراحی لابیاپلاستی نیست.
هر دو گروه باید آگاهی داشته باشند که با توجه به صحبت هایی که در ابتدای مطلب داشتیم، بعد هر جراحی و دستکاری پوستی ناحیه تناسلی در آنها، احتمال عود ضایعات وجود دارد و بنابراین باید به روش های مختلف غذایی و دارویی سیستم ایمنی تقویت شود.

 

شما هم اگر فکر میکنید به دلایلی که گفته شد ، این عمل برای شما مناسب است ،میتوانید جهت انجام مشاوره قبل عمل مراجعه کنید. در مورد مراقبت ها و نقاهت بعد از عمل مفصل در پیج اینستاگرام و وب سایت من ویدئو هایی گذاشته شده است که میتوانید استفاده کنید.

 

سوالات رایج

 

 

آیا لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزند؟

خیر تعداد زیادی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن، دختران باکره هستند. لابیا در قسمت خارجی ناحیه تناسلی قرار دارد و پرده بکارت حدود ۲-۳ سانت داخلتر نسبت به لابیا است و بنابراین، این دو هیچ ارتباطی به هم ندارند. پس این عمل در دختران باکره منعی ندارد. ولی در دختران باکره توصیه میشود در صورت تمایل به این جراحی، بعد از سن ۱۸ -۱۹ سالگی برای این عمل اقدام کنند تا تغییرات هورمونی و بلوغ کامل شده باشد.

آیا پس از لابیاپلاستی، در صورت بارداری یا زایمان لابیاها به فرم قبل برمیگردند؟

خیر پس از انجام جراحی لابیاها رشد یا تغییر فرم به شکل اولیه نخواهند داشت، و در صورتی که فرد در آینده قصد بارداری داشته باشد، منعی برای انجام لابیاپلاستی نیست

آیا در طی بارداری یا همزمان با زایمان میتوان لابیاپلاستی انجام داد؟

خیر در دوره بارداری هر گونه جراحی زیبایی ممنوع است در زمان زایمان هم چه طبیعی چه سزارین، امکان این جراحی به دلیل پرخونی و تورم بافتهای بدن و ناحیه تناسلی نیست و این عمل باید به ۴-۶ ماه بعد زایمان موکول شود.

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه زیبایی و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت زیبایی احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

آیا عمل زیبایی واژن سبب کاهش حس جنسی می شود ؟

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل واژن قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی معاینه لازم است.چرا که برای هر فرد با توجه به نوع و ضخامت لابیای رشد کرده و میزان عدم تقارن لابیامینورها،باید مشخص شود که امکان عمل با لیزر مونالیزا است یا جراحی لابیاپلاستی یا ترکیبی از لیزر و جراحی.بنابراین تا زمانی که برای معاینه در مطب حضور پیدا نکنید امکان تعیین قیمت لابیاپلاستی نیست.

میخواهم نمونه کار قبل و بعد عمل لابیاپلاستی را ببینم؟

برای دیدن نمونه کار قبل و بعد از عمل زیبایی  واژن  میتوانید به مطب دکتر ریحانه رمضانی نژاد مراجعه کنید.کلیه نمونه کار ها به دلیل حفظ حریم خصوصی مراجعین عزیز فقط در مطب و توسط شخص خانم دکتر به شما نشان داده خواهد شد.

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

خیر، بیمه ها هیچ یک هزینه های جراحی های زیبایی و لابیاپلاستی را تقبل نمی کنند.

آیا جراحی زیبایی واژن درد دارد؟

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق میشود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد.

بعد از عمل لابیاپلاستی چند جلسه ویزیت نیاز هست؟

حدود یک ماه از عمل فرد باید برای معاینه باید به مطب مراجعه کند و یا اگر در شهرستان هست میتواند از طریق شماره تلفن مخصوص بیماران با من(دکتر ریحانه رمضانی نژاد) در ارتباط باشد.

آیا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

خیلی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را پزشک جراح پس از معاینه مشخص می کند و تعیین روش جراحی با توجه به تمایل شخصی افراد انجام نمی شود.

من شهرستان هستم و میخواهم فقط یکبار برای عمل بیام،امکانش هست؟

با توجه یه اینکه مراجعین  زیادی از شهرهای مختلف ایران  و حتی ایرانیان مقیم خارج از ایران داریم ،برای این عزیزان تمهیداتی اندیشیدیم که فقط یکبار برای عمل بیایند .اما برای دریافت نوبت قطعی عمل لازم است حتما از قبل از طریق پیج اینستاگرام و یا تماس با مطب ،از شرایط مطلع شوند و بدون هماهنگی قبلی مراجعه نکنند.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

عمل زیبایی واژن ممکن است در موارد نادر با توجه به تعداد بخیه ها و ضخامت اولیه لابیاها و زمینه ی پوستی فرد در روند ترمیم ، اسکار یا بافت کلوئید تشکیل شود. خونریزی و هماتوم در ناحیه، تورم یا عفونت هم از عوارض موقت و بسیار کم می تواند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button