" /> لابیاپلاستی در تهران | دکتر ریحانه رمضانی نژاد متخصص زنان و زایمان
آدرس : تهران پارس 09904162293 02176710465 drramzannezhad
انتخاب صفحه

دکتر ریحانه رمضانی نژاد با تجربه بیش از صدها عمل زیبایی واژن در تهران که یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در سال های اخیر بوده، در این مقاله به مهم ترین سوالات شما عزیزان در مورد عمل لابیاپلاستی (زیبایی واژن) پاسخ داده است.

 

 

 

         فهرست

 

۱.آناتومی لابیا چگونه است؟

 

۲.علت ایجاد لابیای بزرگ یا لابیای نامتقارن چیست؟

 

۳.انواع روش های جراحی لابیا پلاستی

 

۴.مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

 

۵.دوره نقاهت عمل لابیا پلاستی

 

۶.سوالات رایج لابیا پلاستی

 

۷.عوارض لابیا پلاستی چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

آناتومی لابیا:

 

لابیا ماژور: لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. لابیاهای بزرگ وظیفه پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس را بر عهده دارد. لابیا مینور یا لابیای داخلی: لبه هایی هست که در ورودی دهانه واژن قرار دارند که بین لابیاهای ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه و ضخامت در بین خانم ها متفاوت است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

 

 

 

 

 

علت ایجاد لابیای بزرگ یا لابیای نامتقارن چیست و چه مشکلی برای خانمها ایجاد میکند؟

 

شایع ترین علت ایجاد لابیای بزرگ، ژنتیک است. البته بارداری و زایمان، تغییرات و اختلالات هورمونی، تماس جنسی مکرر و ورزش های حرفه ای که سبب اصطکاک زیاد در ناحیه ی واژینال می شوند هم می تواند از عوامل لابیاهای بزرگ باشد. لابیاهای بزرگ ممکن است فقط از نظر زیبایی و اعتماد به نفس در رابطه با شریک جنسی ،برای فرد نامطلوب باشد اما در اغلب موارد افراد به علت ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ، درد و سوزش در ناحیه حین رابطه جنسی، درد موقع انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری ، دویدن یا سوارکاری و همینطور عفونت راجعه جهت انجام عمل لابیاپلاستی مراجعه می کنند.

 

هزینه لابیاپلاستی

 

 

جراحی لابیا پلاستی چگونه است؟

 

 

 

 

در این جراحی لابیا مینورهای بزرگ شده، کوچکتر و متقارن می شوند و چروک های پوست و پوسته های اضافی برداشته می شوند. این عمل می تواند همراه با هودکتومی یا برداشتن پوسته های اضافی کلاهک کلیتورس انجام شود.این جراحی به چند روش قابل انجام است ،می تواند با استفاده از لیزر مونالیزاتاچ یا جراحی با تیغ جراحی و یا تلفیق هردو انجام شود. نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست ولی اگر افرادی کاندید استفاده از لیزر شوند، برش ها نسبت به روش جراحی با تیغ، صاف تر و نمای طبیعی تری خواهند داشت و اگر نیاز به بخیه هم باشید با تعداد خیلی کمتر و در حد یک تا دو بخیه خواهد بود. و نتایج مطلوب تری خواهد داشت. البته تمام این موارد به تجربه، وقت و مهارت و تکنیک جراح بستگی دارد.

 

 

 

لابیاپلاستی با لیزر

 

بیشتر ۳ سال هست که من در مطب با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا، جراحی های لابیاپلاستی را در مدت زمان کم و با کمک بی حسی موضعی انجام می دهم و بعد انجام عمل بیمار می تواند به منزل برود و با رعایت توصیه های مراقبتی به زندگی عادی بپردازد.

 

لابیاپلاستی با استفاده از تیغ جراحی:

 

در مواردی که لابیاها شکل خاصی داشته باشند، ضخامت خیلی زیاد باشد ،چینهای اضافی پوست وجود داشته باشد، یا پوسته ی روی کلیتوریس حجیم باشد، جراحی در کلینیک و اتاق عمل با استفاده از بی حسی از کمر یا بیهوشی انجام می شود . در این موارد هم چند ساعت بعد عمل فرد قابل ترخیص است.

 

آیا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

 

خیلی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ما هم در مطب با توجه به اینکه لیزر مونالیزا جدیدترین تکنولژی در زمینه خدمات زیبایی و درمانی ناحیه ژنیتال است اولویت مان با عمل لابیاپلاستی با لیزر است ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف  متفاوت هست و این تفاوت ها تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را  پس از معاینه مشخص می کنیم.

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

 

 

 

 

مراقبت های اولیه بعد از انجام عمل لابیاپلاستی برای کسب نتیجه مطلوب بسیار موثر هست. در ۲۴ ساعت اول بیمار تقریباً باید استراحت مطلق داشته باشد. زمانی که دراز می کشد زیر باسن یک بالشت گذاشته شود، کمپرس یخ به صورت متناوب استفاده شود. بعد از ۲۴ ساعت اول کمپرس آب گرم استفاده بشود . می توانند استحمام داشته باشند و بعد از هر بار شستشو با سشوار محل جراحی خشک شود. در روزهای ابتدایی از شستن های طولانی پرهیز کنند. لباس زیر تنگ نپوشند و داروهایی که پزشک تجویز کرده را مصرف کنند. در ماه اول سیگار مصرف نشود، ویتامین های C،E و همچنین سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنند و در طی یک ماه اول از نزدیکی و رفتن به استخر پرهیز کنند.

 

 

 

 

 

 

 

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی

 

 

 

 

در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل لابیاپلاستی بیمار دچار سوزش و درد پس از عمل می شود. که این درد با استفاده از مسکن قابل کنترل است. از فردای عمل به دلیل آسیب عروقی لنفاوی ناحیه دچار تورم می شود و این تورم ممکنه تا یک ماه هم طول بکشد. بعد از ۴ یا ۵ روز بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی ممکنه فرد دچار خارش بشه و این خارش به دلیل جوش خوردن زخم لابیاپلاستی و ترمیم اعصاب ناحیه هست و کاملاً طبیعی می باشد. کلاً روند ترمیم زخم بستگی به سیستم ایمنی فرد و مراقبت های بعد از جراحی عمل زیبایی واژن، عدم مصرف سیگار، مصرف سبزیجات و میوه های تازه و داروهایی که پزشک برای بیمار تجویز می کنه داره و در کل دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی حدود ۲۰ تا ۳۰ روز طول می کشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سوالات رایج لابیاپلاستی

 

آیا لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزند؟

 

خیر تعداد زیادی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن، دختران باکره هستند. لابیا در قسمت خارجی ناحیه تناسلی قرار دارد و پرده بکارت حدود ۲-۳ سانت داخلتر نسبت به لابیا است و بنابراین، این دو هیچ ارتباطی به هم ندارند. پس این عمل در دختران باکره منعی ندارد. ولی در دختران باکره توصیه میشود در صورت تمایل به این جراحی، بعد از سن ۱۸ -۱۹ سالگی برای این عمل اقدام کنند تا تغییرات هورمونی و بلوغ کامل شده باشد.

 

آیا پس از لابیاپلاستی، در صورت بارداری یا زایمان لابیاها به فرم قبل برمیگردند؟

 

خیر پس از انجام جراحی لابیاها رشد یا تغییر فرم به شکل اولیه نخواهند داشت، و در صورتی که فرد در آینده قصد بارداری داشته باشد، منعی برای انجام لابیاپلاستی نیست

 

آیا در طی بارداری یا همزمان با زایمان میتوان لابیاپلاستی انجام داد؟

 

خیر در دوره بارداری هر گونه جراحی زیبایی ممنوع است در زمان زایمان هم چه طبیعی چه سزارین، امکان این جراحی به دلیل پرخونی و تورم بافتهای بدن و ناحیه تناسلی نیست و این عمل باید به ۴-۶ ماه بعد زایمان موکول شود.

 

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟

 

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه زیبایی و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت زیبایی احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

 

آیا عمل زیبایی واژن سبب کاهش حس جنسی می شود ؟

 

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل واژن قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند.

 

لابیاپلاستی

 

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

 

برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی معاینه لازم است.چرا که برای هر فرد با توجه به نوع و ضخامت لابیای رشد کرده و میزان عدم تقارن لابیامینورها،باید مشخص شود که امکان عمل با لیزر مونالیزا است یا جراحی لابیاپلاستی یا ترکیبی از لیزر و جراحی.بنابراین تا زمانی که برای معاینه در مطب حضور پیدا نکنید امکان تعیین قیمت لابیاپلاستی نیست.

 

میخواهم نمونه کار قبل و بعد عمل لابیاپلاستی را ببینم؟

 

برای دیدن نمونه کار قبل و بعد از عمل زیبایی  واژن  میتوانید به مطب دکتر ریحانه رمضانی نژاد مراجعه کنید.کلیه نمونه کار ها به دلیل حفظ حریم خصوصی مراجعین عزیز فقط در مطب و توسط شخص خانم دکتر به شما نشان داده خواهد شد.

 

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

 

خیر، بیمه ها هیچ یک هزینه های جراحی های زیبایی و لابیاپلاستی را تقبل نمی کنند.

 

درمان خشکی واژن

 

آیا جراحی زیبایی واژن درد دارد؟

 

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق میشود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

 

بعد از عمل لابیاپلاستی چند جلسه ویزیت نیاز هست؟

 

حدود یک ماه از عمل فرد باید برای معاینه باید به مطب مراجعه کند و یا اگر در شهرستان هست میتواند از طریق شماره تلفن مخصوص بیماران با من(دکتر ریحانه رمضانی نژاد) در ارتباط باشد.

 

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟

 

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد.

 

ایا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

 

خیلی از افراد متقاضی عمل زیبایی واژن اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را پزشک جراح پس از معاینه مشخص می کند و تعیین روش جراحی با توجه به تمایل شخصی افراد انجام نمی شود.

 

من شهرستان هستم و میخواهم فقط یکبار برای عمل بیام،امکانش هست؟

 

با توجه یه اینکه مراجعین  زیادی از شهرهای مختلف ایران  و حتی ایرانیان مقیم خارج از ایران داریم ،برای این عزیزان تمهیداتی اندیشیدیم که فقط یکبار برای عمل بیایند .اما برای دریافت نوبت قطعی عمل لازم است حتما از قبل از طریق پیج اینستاگرام و یا تماس با مطب ،از شرایط مطلع شوند و بدون هماهنگی قبلی مراجعه نکنند.

 

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

 

عمل زیبایی واژن ممکن است در موارد نادر با توجه به تعداد بخیه ها و ضخامت اولیه لابیاها و زمینه ی پوستی فرد در روند ترمیم ، اسکار یا بافت کلوئید تشکیل شود. خونریزی و هماتوم در ناحیه، تورم یا عفونت هم از عوارض موقت و بسیار کم می تواند باشد.

 

رفع مشکلات و دردهای مقاربتی(مقاربت دردناک)

 

شما هم اگر فکر میکنید به دلایلی که گفته شد ، این عمل برای شما مناسب است ،میتوانید جهت انجام مشاوره قبل عمل مراجعه کنید. در مورد مراقبت ها و نقاهت بعد از عمل مفصل در پیج اینستاگرام و وب سایت من ویدئو هایی گذاشته شده است که میتوانید استفاده کنید.

center

دکتر ریحانه رمضانی نژاد-دکتر زنان ،زایمان


مجهزترین مرکز درمانی و زیبایی واژینال در شرق تهران

لیزرمونالیزا تاچ، RF واژینال (هیگز)

کربوکسی تراپی و اوزون تراپی

دستگاه ED plasma , DBD plasma
دریافت نوبت

www.drramezaninezhad.com

۰۲۱۷۶۷۱۰۴۶۵
۰۹۹۰۴۱۶۲۲۹۳

drramezaninezhad

تهران- فلکه ی دوم تهرانپارس- خ جشنواره- بین چهارراه سید الشهدا و خ سجده ای- روبروی داروخانه ی دکتر بحرینی– پلاک ۲۴۸- طبقه ۴- واحد ۱۱

Call Now Button