درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس در واقع انقباضات غیر عادی و شدید واژن هست که هنگام لمس واژن یا ایجاد رابطه جنسی میتونه اتفاق بیفته. عامل اصلی آن ترس یا استرس نسبت به رابطه جنسی و به صورت غیر ارادی انقباضات شدیدی در دهانه و کانال واژن اتفاق میافتد و شدت آن متفاوت هست. گاهی اوقات آنقدر شدید است که رابطه جنسی رو غیر ممکن میکند و در موارد دیگه باعث میشه که هر بار نزدیکی با درد همراه باشد. در مواردی که واژینیسموس طولانی باشه میتواند روی روابط جنسی فرد و زندگی عادیش تاثیر منفی بگذارد.

روش های درمان

اغلب زوجین زمانی که واژینیسموس وجود داره سعی می کنند تلاش بیشتری کنند برای رابطه جنسی و دخول و همین باعث می شود انقباض عضلات بیشتر و مشکل حادتر شود. اول باید توسط متخصص زنان معاینه و بررسی انجام و روش درمانی درمانی مشخص شود و به موازات آن معرفی به سکس تراپ برای انجام زوج درمانی تا بتوانند از تکنیک های خاصی برای انجام رابطه جنسی استفاده کنند.

واژینیسموس

تزریق بوتاکس

راه دیگر استفاده از تزریق بوتاکس هست. بوتاکس در اصل باعث می شه عصب محرک عضلات واژن از کار بیافتد ولی اثرش به صورت موقتی هست و حدود 3 الی 6 ماه اثر داره و اگر در طی این مدت از اقدامات دیگر استفاده شود و رابطه برقرار بشه دیگه مشکل برطرف می شود و نیاز به تزریق مجدد بوتاکس نیست.

درمان واژینیسموس با هیگز (RF)

تکنیک دیگر درمان واژینیسموس با هیگز و استفاده از انرژی RF هست که در موارد شدید و مقاوم واژینیسموس هم می شود از هیگز (RF) استفاده کرد. در این روش برخلاف سایر کاربردهای (RF) از فرم واژینال استفاده نمیشه و انرژی رادیو فرکانس فقط در سطح ناحیه ژنیتال و عضلات ورودی واژن کار می کند و باعث ریلکس شدن عضلات و از بین رفتن گرفتگی عضلات ناحیه می شود و مقاومت ناحیه ژنیتال در مقابل هر نوع جسم خارجی مثل رابطه جنسی یا معاینه واژینال از بین می برد.
در این روش طی چند جلسه از انرژی RF استفاده می شود. تعداد جلسات به شدت مشکل بستگی دارد ولی چون فاصله جلسات کوتاه هست نتیجه گیری سریع خواهد بود. به طور کلی با تشخیص متخصص زنان و استفاده از این روشهای درمانی ترکیبی، نتایج خوبی حاصل میشود و ما بازخوردهای خیلی خوبی از مراجعین عزیزی که دچار واژینیسموس بودند، داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button