عمل زیبایی واژن چیست؟

عمل زیبایی واژن

صحبت های دکتر ریحانه رمضانی نژاد جراح و متخصص زنان و در مورد روش های عمل زیبایی واژن : پر طرف دارترین جراحی که در ناحیه ژنیتال انجام می­شه لابیاپلاستی هست. این جراحی در مورد خانم­هایی انجام می­شه که به دلایل ژنتیکی، بارداری و تغییرات هورمونی و همچنین داشتن رابطه جنسی طولانی دچار تغییر شکل، تیرگی یا غیر قرینگی در لابیاهای دو طرفشون شدند. در این جراحی، ما می تونیم لابیاهای فرد را کوچک کنیم، تیرگی هایش را از بین ببریم و همچنین آن حالت غیر قرینه را از بین ببریم. و یک نمای طبیعی برای بیمار ایجاد کنیم. بر اساس اینکه لابیاهای هر فردی ضخامتش چقدر هست، شکلش به چه صورت هست و پوسته اضافه بالای ناحیه کلیتیوس داره یا نداره  جراحی ما می تونه با استفاده از تیغ جراحی یا استفاده از لیزر باشه. شما می توانید جهت مشاوره با مطب دکتر ریحانه رمضانی نژاد که در تهران پارس واقع شده تماس بگیرید. شماره تماس ما برای تعیین وقت:  ۷۶۷۱۰۴۶۵-۰۲۱ و ۰۹۹۰۴۱۶۲۲۹۳

مدت زمان عمل زیبایی واژن

مدت زمان جراحی لابیاپلاستی بسته به نوع عمل و اقدامات حین کار، متفاوت است. این زمان از ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت ممکن است متغیر باشد. در مواردی که لابیاپلاستی در مطب انجام شود، اگر کار با لیزر باشد و نیاز به بخیه و جراحی با تیغ جراحی نباشد با بی حسی موضعی و در مدت زمان کم جراحی به اتمام می رسد. اما در مواردی که بافت لابیا ضخیم و بزرگ باشد و نیاز به بخیه شود یا در مواردی که برش های جراحی با تیغ هم نیاز باشد (که لزوما همراه با بخیه زدن است) طول مدت عمل لابیاپلاستی افزایش می یابد.
در مواردی که قرار است جراحی در اتاق عمل باشد، با توجه به اینکه بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی از طریق کمر انتخاب می شود، مدت زمانی هم مربوط به پروسه بیهوشی یا بی حسی قبل عمل و ریکاوری بعد آن صرف می شود طی مدت ریکاوری بعد جراحی در اتاق عمل باید فرد به طور کامل هوشیار شود (در بیهوشی عمومی) یا حس پاها و اندام تحتانی برگردد (در بی حسی نخاعی) در موارد جراحی لابیاپلاستی (زیبایی واژن یا لابیامینوروپلاستی) طی تجربه ما در مطب متوسط نیم ساعت زمان لازم است. و جراحی های انجام شده در اتاق عمل متوسط یک ساعت و نیم زمان می برد.
البته لابیامینوروپلاستی نسبت به لابیاماژوروپلاستی مدت زمان کمتر نیاز دارد. چون لابیاماژوروپلاستی همیشه به صورت جراحی با برش های قوی جراحی و استفاده از بخیه می باشد. با وجود اینکه مدت زمان انجام عمل در مطب کوتاه است اما ما برای نوبت دهی بیماران زمان دو ساعته در نظر می‌گیریم تا به راحتی و آرامش در مطب حضور داشته باشند و مدت حدود نیم تا یک ساعت کنترل بعد عمل داشته باشند و سپس به منزل بروند. بعد از جراحی زیبایی واژن نیاز به بستری در بیمارستان یا کلینیک نیست. در مواردی که از بی حسی موضعی استفاده شده است بعد از مدت زمان کم فرد می تواند به منزل برود و در مواردی که بی حسی نخاعی یا بیهوشی انجام شده، بعد از ریکاوری و گذشت ۳ تا ۴ ساعت بیمار قابل ترخیص است.

عمل زیبایی واژن https://drramezaninezhad.com/vaginal-cosmetic-surgery/

مراقبت های بعد عمل زیبایی واژن

بعد از انجام جراحی زیبایی واژن، کلیه اقدامات لازم و مراقبت های مورد نیاز برای بیمار توضیح داده می شود. باید دقت داشته باشید که دوران نقاهت در هر فرد متفاوت است و بهبودی کامل حدود ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می برد و البته هر چه مراقبت های بعد از عمل کامل تر و دقیق تر انجام شود، بهبودی سریع تر و نتیجه کار بهتر خواهد بود.
بلافاصله بعد عمل باید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت کیسه یخ بصورت فشاری استفاده شود تا هم احتمال خونریزی را به حداقل برساند هم تورم بعد عمل را کاهش دهد. تا ۲۴ ساعت استراحت مطلق لازم است و فرد بهتر است فقط برای دفع ادرار و غذا خوردن بلند شود. و پس از آن تا ۴-۳ روز فعالیت سنگین، پیاده روی طولانی، ایستادن یا نشستن طولانی، ممنوع است. بعد از این مدت فرد می تواند فعالیت شغلی خود را از سر بگیرد ولی همچنان ورزش، شنا و رابطه جنسی تا ۲۵ روز (۳۰-۲۰ روز) توصیه نمی شود.  برای رفتن به دستشویی، بهتر است از توالت فرنگی استفاده شود. البته استفاده از توالت ایرانی هم اگر فشار و کششی به ناحیه زخم وارد نشود مشکلی ندارد. بعد از دفع ادرار و مدفوع باید از آب سرد برای شستشو استفاده کند و با سشوار سرد یا پارچه ی حوله ای ناحیه را خشک‌ کند. به هیچ وجه از دستمال کاغذی استفاده نشود.
افرادی که سابقه یبوست داشته اند باید از مواد غذایی پرفیبر و ملین استفاده کنند. پس از ۴۸ ساعت استحمام بلامانع است. ولی نیاز به شست و شوی ناحیه با آب و صابون نیست و شستشو با بتادین رقیق شده دو بار در روز کافی است. البته پس از شستشو با بتادین رقیق شده باید با آب سرد شستشو و خشک شود. دقت داشته باشید که اگر بتادین به صورت غلیظ استفاده شود باعث تاخیر در ترمیم زخم و خشکی پوست و ایجاد خارش می شود.  کپسول های آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهاب و کرم های آنتی بیوتیک و ترمیم کننده طبق دستور پزشک باید استفاده شود.
تمام این اقدامات حدود ۱۰ روز باید ادامه یابد.  پس از ۵-۴ روز مجدد تورم در محل عمل ایجاد می شود که برای بهبود این وضعیت باید از کمپرس حوله گرم یا کیسه آب گرم استفاده شود. زمان بندی عمل باید به صورتی باشد که حداقل تا ۲ هفته بعد عمل پریود شروع نشود. اما در مواردی که اضطراری وجود دارد مانند افرادی که از سایر شهرها برای عمل مراجعه می کنند یا به دلایل شخصی (شغلی و خانوادگی) فرصت زمانی دیگری برای عمل ندارند می توان با تجویز دارو پریود را به تاخیر انداخت تا مراقبت ها راحتتر انجام شود ولی علیرغم این مسئله اگر خونریزی پریود شروع شد می توان با تعویض هر چه سریع تر پد یا نواربهداشتی از رطوبت طولانی ناحیه پیشگیری کرد.
زخم بهتر است در طول یک هفته اول خشک بماند گرچه خونریزی مختصر یا ترشحات خونابه ای از زخم ممکن است تا ۲ هفته هم وجود داشته باشد. توصیه های تغذیه ای در این مدت شامل مصرف پروتئین، فیبر، میوه ها و سبزیجات تازه، ویتامین سی و زینک است که به ترمیم هر چه بهتر زخم کمک می کند.
در دوران نقاهت حداقل تا یک ماه بعد عمل سیگار مصرف نشود چون سیگار می تواند سبب تاخیر در ترمیم زخم شود.

لابیاپلاستی https://drramezaninezhad.com/vaginal-cosmetic-surgery/

انواع روش های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزاتاچ

در مواردی که لابیاپلاستی در مطب انجام شود، اگر کار با لیزر مونالیزا باشد و نیاز به بخیه و جراحی با تیغ جراحی نباشد با بی حسی موضعی و در مدت زمان کم جراحی به اتمام می رسد.

لابیاپلاستی به روش جراحی

اما در مواردی که بافت لابیا ضخیم و بزرگ باشد و نیاز به بخیه شود یا در مواردی که برش های جراحی با تیغ هم نیاز باشد (که لزوما همراه با بخیه زدن است) طول مدت عمل، افزایش می یابد. در مواردی که قرار است جراحی در اتاق عمل باشد، با توجه به اینکه بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی از طریق کمر انتخاب می شود، مدت زمانی هم مربوط به پروسه بیهوشی یا بی حسی قبل عمل و ریکاوری بعد آن صرف می شود طی مدت ریکاوری بعد جراحی در اتاق عمل باید فرد به طور کامل هوشیار شود (در بیهوشی عمومی) یا حس پاها و اندام تحتانی برگردد (در بی حسی نخاعی)

مقایسه عمل جراحی در مطب و اتاق عمل

در موارد جراحی لابیاپلاستی ( عمل زیبایی واژن یا لابیامینوروپلاستی ) طی تجربه ما در مطب متوسط نیم ساعت زمان لازم است. و جراحی های انجام شده در اتاق عمل متوسط یک ساعت و نیم زمان می برد. البته لابیامینوروپلاستی نسبت به لابیاماژوروپلاستی مدت زمان کمتر نیاز دارد. چون لابیاماژوروپلاستی همیشه به صورت جراحی با برش های قوی جراحی و استفاده از بخیه می باشد. با وجود اینکه مدت زمان انجام عمل در مطب کوتاه است اما ما برای نوبت دهی بیماران زمان دو ساعته در نظر گرفته می شود تا به راحتی و آرامش در مطب حضور داشته باشند و مدت حدود نیم تا یک ساعت کنترل بعد عمل داشته باشند و سپس به منزل بروند.

 

سوالات متداول

عمل لابیاپلاستی چقدر طول میکشد؟

مدت زمان جراحی لابیاپلاستی بسته به نوع عمل و اقدامات حین کار، متفاوت است. این زمان از ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت ممکن است متغیر باشد.

بعد از عمل جراحی نیاز به بستری در بیمارستان است؟

خیر . بعد از عمل لابیاپلاستی نیاز به بستری در بیمارستان یا کلینیک نیست. در مواردی که از بی حسی موضعی استفاده شده است بعد از مدت زمان کم فرد می تواند به منزل برود و در مواردی که بی حسی نخاعی یا بیهوشی انجام شده، بعد از ریکاوری و گذشت ۳ تا ۴ ساعت بیمار قابل ترخیص است.

در نهایت اینکه توصیه های فوق ممکن است گاهی بسته به شرایط فرد متفاوت باشد، بنابراین حتما طبق توصیه جراح معالج عمل شود.

از پیج اینستاگرام دکتر ریحانه رمضانی نژاد دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button