ورزش کگل چیست

ورزش کگل چیست

ورزش کگل چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد؟ همه ما میدانیم که ورزش کردن خوب است و برای سلامتی همه ما مفید است اما بسیاری از ما، ورزش کردن را تنها در فضای مربوط به باشگاه ها یا کلاس های ورزشی مختلف و یا هر فضای خاصی محدود میدانیم. با زیاد شدن مشغله کاری و کمبود وقت کافی برای رفتن به باشگاه، انجام تمرین های خانگی از اهمیتی دو چندان برخوردار شده است. ما در این مطلب به طور کامل و جامع به معرفی یکی از راحت ترین و موثرترین تمرین های خانگی پرداخته ایم که مزایای بسیار زیادی هم برای آقایان و هم برای خانم ها دارد.

مزایای ورزش کگل در زنان

  • جلوگیری از بی اختیاری ادرار
  • درمان یبوست
  • کاهش ناراحتی های عضلانی در دوران بارداری
  • حفظ سلامت مثانه، رحم و روده در دوران بارداری

ورزش کگل به تقویت عضلات کف لگن کمک می کند و مانع ریزش ادرار حین سرفه و عطسه، دفع ناخودآگاه گاز و  پرولاپسی و افتادگی های رحم و مثانه می شود؛ این ورزش ها چندین حرکت مختلف را شامل می شوند. یک سری از این ورزش ها شامل حرکاتی هستند که در ویدئو زیر می بینید، می توانید هر حرکت را ده بار صبح قبل از بلند شدن از رختخواب و ده بار قبل از خوابیدن انجام دهید. بخش دیگری از ورزش کگل انجام انقباض در عضلات اطراف واژن و عضلات اطراف مجرای ادرار و مقعد هست که هر انقباض باید 10 ثانیه به طول انجامد و 10 نوبت هم تکرار شود.
بین هر دو انقباض 5 ثانیه فاصله بگذارید به طوری که عضله ریلکس شود (این مدت این انقباض در واقع مشابه زمانی هست که حین دفع ادرار می خواهید جریان ادرار خودتان را قطع کنید) این حرکت بهتر است سه بار در طول روز و در هر نوبت 10 حرکت انجام شود و برای دیدن نتیجه کار چندین ماه زمان لازم هست. اگر بی اختیاری ادرار ، گاز یا شلی واژن و احساس فشار در ناحیه واژن، در مراحل اولیه باشد میتوان امید داشت که این مشکل برطرف گردد . اما در مواقعی که شلی و افتادگی شدید باشد، باید روش های دیگری مثل آر اف یا جراحی در نظر گرفته شود.
این ورزش ها بهتر است قبل از بروز شلی عضلات کف لگن انجام گیرد تا از بروز اختلالات پیشگیری کند. بنابراین توصیه می شود حتی اگر هیچ علامتی هم ندارید از سنین پایین و حدود 30 سالگی این ورزش ها رو شروع بکنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button